Wednesday, October 4th, 2023

iPhone kullanıcıları daha büyük depolama istiyor

Yeni bir araştırma, tüketicilerin son birkaç yılda akıllı telefonlarında daha fazla depolama kapasitesi istediğini gösteriyor. Örneğin iPhone kullanıcıları, Android muadillerine göre daha yüksek depolama kapasitesine sahip modelleri satın alma eğiliminde.

Counterpoint Research tarafından yayınlanan bir rapor, 2020‘de akıllı telefon endüstrisinin ortalama depolama kapasitesi için 100 GB sınırını geçtiğini öne sürüyor. Rapora göre Apple, iPhone’larında ortalama 141 GB depolama alanı ile daha yüksek depolama seçenekleri talep eden ikinci şirket olurken, Huawei, ortalama 150 GB ile başı çekiyor.

Apple, iPhone 13 ile tarihinde bir ilki gerçekleştirebilir

128 GB’lık iPhone’lar standart hale gelebilir

Daha yüksek fiyat noktaları ile iPhone’lar geçmişte Android eşlerine kıyasla çok daha yüksek NAND flaş (flaş bellek) yoğunluğunu korudu. Ancak, Apple’ın iPhone 12 depolama alanını 512 GB ile sınırlama kararı sonrasında 2018-2024 dönemi için akıllı telefon belleği tahminleri, şirketin depolama kapasitelerindeki artış ile boşluğu hızla doldurabileceğini ortaya koyuyor. 

Ayrıca geçmiş verilere göre Android akıllı telefonlarda hızla yükselen depolama kapasiteleri nedeniyle iPhone ile arasında oluşan boşluk hızla kapanacak. 2019 ve 2020 arasında, Apple’ın 128 GB’lık modelleri sevkiyatlarda yıllık artış gösterirken, 64 GB’lık modellerde aynı dönemde yüzde 1’lik bir düşüş görüldü. 

64 GB iPhone 11, XR ve 11 Pro Max‘in 2019-2020 döneminde Apple’ın gönderilerinin yarısını oluşturduğu düşünülüyordu. Apple’ın şu anda 128 GB, 256 GB ve 512 GB‘lık iPhone 12 Pro modelleri satmasıyla birlikte, bu yılki iPhone 13 temel modeli 128 GB‘a çıkarabilir ve 64 GB giriş seviyesini sürümden kaldırabilir.

Counterpoint, 128 GB‘nin pazarın orta ve üst ucundaki depolama kapasiteleri için hızla minimum standart haline geldiğini belirtiyor. Şimdilik, Wedbush‘taki analistler, bu yılın sonlarında piyasaya sürülen iPhone 13’ün 1 TB‘lik yeni bir üst düzey depolama seçeneğiyle gelmesinin muhtemel olduğunu iddia ediyor. 

The post iPhone kullanıcıları daha büyük depolama istiyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments