Friday, February 3rd, 2023

İsviçre Bankası Bordier & Cie Kripto Para Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

1844 yılında kurulan Cenevre merkezli özel banka Bordier & Cie SCmA, kripto para piyasasına dahil olacağını açıkladı. Özel banka Bordier, müşterilerine Bitcoin hizmeti sağlamak için Sygnum şirketinin B2B bankacılık platformunu kullanacak.

Bordier & Cie ve Sygnum Ortaklığı

Dünyanın en büyük dijital varlığı Bitcoin haricinde müşteriler; Sygnum aracılığıyla Ethereum, Bitcoin Cash ve Tezos (XTZ) gibi kripto para birimleriyle işlem yapabilecek. Kripto para hizmeti entegrasyonu kararı, artan müşteri talebinden kaynaklıyor. Bankaya göre, kripto para sektörünün artan piyasa değeri dijital para birimini en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve portföy çeşitlendirmesi için güçlü bir araç haline getirdi. Bununla beraber özellikle Bitcoin’in artan popülaritesi ve enflasyona karşı korunma potansiyeli nedeniyle banka BTC’yi alternatif bir yatırım olarak tanımlayıp güçlü kurumsal benimseme ilkesi edindi.

Bordier & Cie SCmA yönetici ortağı Evrard Bordier, Bitcoin’in “yüksek büyüme gösteren bir varlık sınıfı” olduğunu belirterek Sygnum Bank ile olan ortaklığı genişleteceklerini duyurdu. Bordier’a göre Sygnum, müşterilerine entegre çözümler sunarak yatırımlarını çeşitlendirmelerini sağlayacak.

Kripto Para Dostu Ülke İsviçre

Ağustos 2020’de Sygnum, İsviçre’nin en büyük perakende platformlarından birinde stablecoin hizmeti içeren bir e-ticaret sistemi kurdu. Son yıllarda İsviçre kripto para yatırımcılarının uğrak noktası oldu. Daha önce bölge yetkilileri şubat ayından itibaren vergi ödemeleri için Bitcoin ve Ethereum kabul edeceğini duyurmuştu. Maerki Baumann & Co. , InCore Bannk , Basler Kantonalbank gibi bazı devlet bankaları ve özel bankalar hali hazırda müşterilerine kripto para hizmeti sağlıyor. Geçtiğimiz yıl İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesi (FINMA), InCore bankasına dijital varlık işlemleri yapma yetkisi vermişti. İsviçre, AB bankacılık sektöründe kripto para dostu bir ortam yaratmaya çalışıyor.

Facebook Comments