Sunday, April 14th, 2024

Jack Dorsey, Kripto Para Vergilendirmesi Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Jack Dorsey Kripto Para Vergilendirmesi Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Twitter kurucu ortağı ve Square CEO’su Jack Dorsey, Altyapı Yasası’nın bir parçası olarak önerilen kripto vergi tasarısı ilgili devam eden tartışmaya yeniden katıldı.

“İşe Yarayan Bir Basitleştirme”

Teknoloji girişimcisi, 8 Ağustos’ta Twitter’dan yaptığı paylaşımla tasarının arkasındaki isimlere hitap etti. Dorsey, yazılım geliştiricileri, Bitcoin (BTC) madencileri ve donanım üreticileri için koruma sağlayacak bir tasarı sunan Senatörleri Cynthia Lummis, Ron Wyden ve Pat Toomey’i tweet’lerine etiketledi. Ayrıca, bu tasarıya karşı yeni bir tasarı sunan Senatörler Rob Portman, Mark Warner ve Kyrsten Sinema’yı tweet’lerine etiketlemekten kaçınmadı.

Dorsey, teşekkürlerini ifade ettikten sonra, paylaşımının devamında “işe yarayan bir basitleştirme” önerdi ve şu ifadelere yer verdi:

“Yazılım ve donanım geliştiren, ağı benimseyen ve güvenliğini sağlayan veya esneklik ve verimlilik oluşturmak için node çalıştıran Amerikalılara raporlama kurallarını zorlamak, yalnızca bu kritik teknolojinin ABD dışında geliştirilmesini ve işletilmesini sağlayacak imkansız bir sorudur. Doğru duruşmalar ve müzakereler yapabilmemiz için tasarının tamamını yerine getiremezsek, o zaman komisyoncu tanımını gerçekten önemli olan şeyle basitleştirelim: Yani, kripto para birimlerinin fiat para birimleri ile nerede takas edildiği ile.”

Kripto Para Vergi Yasa Tasarısı

Kripto Para Vergi Yasa Tasarısı

Senato her ne kadar, 7 Ağustos’ta Altyapı Yasasını gerçekleştirmek için adımlar atmaya başlasa da, raporlar kripto para sektörünü düzenlemeye yönelik devam eden müzakerelerin işlemleri durdurduğunu gösteriyor.

Vergi Tasarısı Kripto Para Piyasasında Şaşkınlığa Neden Oluyor

Jack Dorsey, kripto alanındaki vergi tasarısına karşı tavrını dile getiren birçok popüler isim arasında yer alıyor. Dorsey 3 Ağustos’ta, Senatörler Wyden ve Toomey’nin bir tasarıya yönelik çabalarını destekleyen bir tweet paylaştı. O sırada Binance.US’un CEO’su olan Brian Brooks (6 Ağustos’taki istifasına kadar), takipçilerini senatörlerini çağırmaya ve tasarıyı desteklemeye teşvik etti.

Ayrıca Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Tesla CEO’su Elon Musk ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson gibi diğer önemli isimler de tartışmaya katıldı. Armstrong, tasarı ile ilgili yaptığı açıklamalarda “aceleyle tasarlanmış” olarak belirtirken kripto para piyasası üzerindeki potansiyel olumsuz etkiyi vurguladı. Musk, “burada acele yasamayı zorunlu kılan bir kriz yok” diyerek Armstrong’u destekledi.

Facebook Comments