Tuesday, April 16th, 2024

Japon Devi SBI Holding Kripto Girişimi İçin Ortak Arıyor

Japonya merkezli finans devi SBI Holding, kripto para girişimleri için yabancı şirketlerle ortalık kurmaya hazırlanıyor.

CEO Yoshitaka Kitao Önemli Açıklamalarda Bulundu

SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao, şirketin kripto para girişimi için diğer finans şirketleriyle görüşmelere başladığını aktardı. Kitao, şu an masada potansiyel iki anlaşma olduğundan bahsetti. SBI Holding, bu girişim çerçevesinde büyük ölçekli bir birleşme veya satın alma düşünüyor. Kitao, SBI Holding’in sektördeki marka değerini koruması ve sürdürmesi için bu anlaşmanın gerekliliğine değinerek şunları aktardı: ” Dünyada bir numara olmak için tercihimiz, lider bir firma satın almak veya sektördeki büyük global şirketlerle ortaklık kurmak. Birleşme ve satın alma stratejimiz birçok şirketin azınlık hisselerini almak gibi bir şey olmayacak. “

Tesla ve MasterCard gibi finans devi kurumların kripto hamlelerinden sonra SBI Holding de kripto para girişimini hayata geçirmeyi hedefliyor.  Kitao sözlerine şöyle devam devam etti:

Kurumsal yatırımcılar, çoğunlukla hedge fonları kripto paralara yatırım yapmaya başladılar. Ayrıca yalnızca kurumsal yatırımcılar değil, Elon Musk da yatırım yaptı.

Kitao Ortakları Açıklamadı

SBI Holding CEO’su Kitao, potansiyel ortakları henüz açıklamazken bunun için acele etmediklerini belirtti. Aralık 2020’de SBI, Zürih borsası SIX Swiss Exchange ile bir ortaklık duyurmuştu. Girişim kapsamında SIX Digital Exchange ve SBI’ın kripto departmanı SBI Digital Asset Holdings, yeni kripto platformlarını Singapur’da hizmete sunmuşlardı.

Ek olarak geçtiğimiz günlerde SBI Group yan kuruluşu olan SBI VC Trade, yaptığı duyuruyla Ripple (XRP) lending işlemlerine başlamıştı. XRP fiyatı, yakın zamanda gerçekleşecek olan SEC davasının ilk görüşmesi nedeniyle dalgalı bir seyir izliyor. Şu an güncel XRP fiyatı ise 0,58 dolar seviyelerinde.

Facebook Comments