Tuesday, November 28th, 2023

Japon Finansal Devinden Ripple (XRP) Yatırımcılarının Yüzünü Güldürecek Hamle

Japon finansal devi SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI VC Trade’in 4 Şubat’ta yaptığı açıklamaya göre XRP kripto para birimi için lending (borç verme) işlemleri başladı. Dolayısıyla artık piyasa değeri bakımından beşinci en büyük kripto para biriminin sahipleri faiz kazanmak için para yatırabilecek.

XRP Lending İşlemleri Başladı

Yapılan açıklamalara göre, yatırılabilen XRP miktarı 1.000 token ile 100.000 token arasında değişebiliyor ve işlem süresinin 87 takvim günü olduğu ifade ediliyor. Bunun yanında SBI VC Trade’in lending hizmetini Kasım ayında yeniden başlattığını ve başlangıçta Bitcoin’in 0.1 BTC’den başlayan minimum para yatırma miktarıyla desteklenen tek kripto para birimi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Öte yandan Kasım 2016’da kurulan SBI VC Trade, hizmetlerini genişletmeyi planladığını ifade ediyor ediyor. SBI Group’un kripto para odaklı kolu Kasım ayında yaptığı açıklamada, Ethereum lending hizmetini de ekleyeceğini de belirtmişti.

SBI Holdings XRP’nin Yanında

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple ve iki üst düzey yetkilisine dava açmasının ardından birçok platform XRP ile ilgili negatif adımlar atarken SBI Holdings XRP’nin yanında olduğunu açıklamıştı.

Bunun yanı sıra SBI Holdings Ocak 2020’de, hissedarlarının XRP’den yararlanmalarını mümkün kılmıştı.

XRP Fiyatı

SEC davası sebebiyle kötü günler yaşayan XRP’nin yavaş yavaş kendisini toparlamaya başladığı görülüyor. XRP fiyatı geçtiğimiz günlerde bir pump and dump hareketine maruz kaldıktan sonra 0,30 doların üzerinde tutunmayı başardı ve hatta fiyat 0,30 doların üst seviyelerinde seyrediyor.

Analistler XRP’nin 0,50 dolara doğru hareket ettiğini ve bu noktada en büyük direncin 0,40 dolar bandında olduğunu düşünüyor.

Facebook Comments