Friday, February 23rd, 2024

JP Morgan anketi: Kripto paralar en fazla balon endişesi duyulan varlıklar

JP Morgan sayısal araştırma biriminin hazırladığı ankete göre, kripto paralar ve yeşil teknolojiler en fazla balon endişesi duyulan varlıklar olarak öne çıktı.

JP Morgan’ın yaptığı ankete katılanların yüzde 58’i kripto paralar ile ilgili endişeli olduklarını belirtirken ikinci sıradaysa yüzde 29 ile elektrikli araba ve yeşil teknolojiler geliyor. JP Morgan’ın hazırladığı ankete 1.500 farklı kurumdan 3.400 kişinin katıldığı belirtiliyor.

JP Morgan stratejistleri daha önce yayımladıkları bir notta, fiyat dalgalanmaları azalmadığı takdirde en büyük kripto paranın şu anki fiyatlardan işlem görmeye devam etmesinin sürdürülebilir olmadığını belirtmişlerdi.

Stratejistler, Bitcoin’in piyasa değerinin son 5 ayda 700 milyar dolar artış gösterdiğini fakat bunun sadece 11 milyar dolarlık kısmının kurumsal yatırımcılardan geldiğini vurgulamıştı

Sınırlı arz ve bireysel talebin fiyatları yine de yukarı itebileceğini belirten stratejistler, “Ocak ayından bu yana yaşanan yükselişler daha çok spekülatif akımlardan daha çok etkilendi.” diye eklemişti.

 

Kaynak:  sabah.com.tr

The post JP Morgan anketi: Kripto paralar en fazla balon endişesi duyulan varlıklar appeared first on ParaAnaliz.

Facebook Comments