Saturday, January 28th, 2023

JP Morgan, Multi Milyarder Yatırımcılarına Özel Bitcoin Raporunu Sundu: BTC Fiyatı Bundan Etkilenecek Mi ?

JP Morgan, yüksek gelirli özel yatırımcılar grubuna Bitcoin içerikli bir rapor gönderdi. Rapor, kripto para birimlerinin henüz tam keşfedilememiş bir endüstri olduğunu ve ayrıca uzun vadede potansiyel faydalarından bahsediyor. Bu raporun açıklanmasının akabinde Bitcoin fiyatı yükselebilir mi ?

HNWI, finans dünyasında bilinen bir kısaltmadır. Bu ifade, ultra yüksek gelirli kişiler için yani multi milyarderler için kullanılır. JP Morgan, geçtiğimiz günlerde tüm bu özel yatırımcılara bir rapor sundu. Rapor, kripto para birimleri gerçeklerini, potansiyellerini ve spesifik olarak Bitcoin’i detaylandırıyor. Gerçek şu ki, önce elit kesmin bu bilgileri edinmesi amaçlanıyor.

JP Morgan Raporu Ne İçeriyor ?

Aslında rapor, kripto para birimleri hakkında bir rehberi temsil ediyor. Bununla beraber, multi milyarder yatırımcılar kripto para birimleri ve Bitcoin için özel bir eğitim aldı da diyebiliriz. Raporda, kripto para birimleri yatırımlarıyla ilgili riskleri ve beraberinde getireceği fırsatları ana hatlarıyla belirtildi. Ayrıca raporda, üç potansiyel değerleme modeli de tanıtıldı.

Metcalfe Yasası: Bu yasa, toplam Bitcoin (BTC) kullanıcılarının karekökü alınarak BTC’nin değerini hesaplar. Bu hesaba göre 1 Bitcoin 21.667 dolar seviyesine denk gelir.

Altın Değeri: Bu değerleme, altının mevcut değerini maksimum arza uygular. Bu sonuca göre 1 BTC, yarım milyon dolar ile eşitlenir.

Küresel Para Değeri: Bu değerleme, küresel para değerini 21 milyon BTC’nin toplam arzına uygular. Bu sonuca göre, 1 Bitcoin (BTC), 1.9 dolar ile eşitlenir.

Bu raporun, milyarderlerin kripto para birimlerine yatırım kararını etkilecek “büyük bir potansiyel” taşıdığı söylenemez. Bu potansiyel hali hazırda Bitcoin’in güncel 50.700 dolar fiyatıyla bile görülebilir. Ancak yine de; JP Morgan’ın önemli müşterilerine potansiyel olarak faydalı gördüğü kripto para birimleri yatırımı için özel rapor sunması, kripto topluluğu için kesinlikle iyi bir haberdir. Diğer taraftan, kripto para birimlerine yatırımın risklerini belirtmek oldukça normaldir. Tüm mali tavsiyeler, sorumluluk reddi beyanı ile birlikte gelir.

JP Morgan Blockchain ile İlgili Yeni İş İlanları Yayınladı

Ayrıca yakın geçmişte, JP Morgan iş kurulunda Blockchain ile ilgili 34 yeni iş pozisyonu açtı. Bu pozisyonların tamamı Blockchain ile ilgili olmakla birlikte ABD, Hindistan ve Singapur’u kapsıyor. Artan Blockchain benimsenmesi ile birlikte kripto para sektörü gelişmeye devam ediyor. Tek başına bu nedenle bile kripto para piyasasını daha uzun ve iyi bir geleceğin beklediğini görebiliriz. Bitcoin (BTC), konsolidasyonu bitirmesinin ardından kesinlikle yoluna devam etmelidir.

Facebook Comments