Saturday, February 24th, 2024

JP Morgan’dan Benzeri Görülmemiş U Dönüşü: Banka Bitcoin Hizmeti Sunacak

Wall Street’in en ünlü yatırım kuruluşu JP Morgan, kripto para birimlerine olan ilginin artmasıyla Bitcoin (BTC) hizmeti sunmaya başlayacak.

Yatırımcılar Bitcoin’i bir seçenek olarak ellerinde tutmak istiyor. Bununla birlikte büyük bankalar da Bitcoin trenini kaçırmamak için kripto para ve Bitcoin (BTC) çalışmalarına hız kazandırdı. Bitcoin tarihi kayıtlara geçen yükselişiyle birlikte muhalif kesime uzun vadede güvenilebilir bir varlık ve mükemmel bir değer deposu olduğunu kanıtladı. Ancak unutmayalım ki önemli yatırımcı grupların bankalara baskısı Bitcoin’in geleceği adına önemli rol oynadı.

JP Morgan : Daha Önceden Dahil Olmamız Gerekiyordu

ABD’nin en büyük yatırım bankası JP Morgan, kripto para birimlerinin yoğun ilgi görmesiyle bu alandaki çalışmalarına ağırlık verdi. Gazeteci Hugh Son’un sorularını yanıtlayan JP Morgan eşbaşkanı Daniel Pinto  röportajda şunları kaydetti : ” Konuşmamız gereken olup olmayacağı değil, ne zaman olacağı. Eğer zamanla yatırımcılar ve diğer varlık yöneticileri arasında bir sınıf oluşursa bizim buna dahil olmamız gerekecek. Talep henüz o noktada değil, ancak olacağına eminim.  “

Büyük Şirketlerin Gözü Bitcoin’in Üzerinde

Benzeri görülmemiş Bitcoin destek sezonuyla birlikte JP Morgan da daha önce Bitcoin karşıtı düşüncelerini değiştirmek zorunda kaldı. Perakendeci yatırımcıların sayısı arttı. Politikacılar Bitcoin’i yatırım seçeneği olarak görmeye başladı. Tesla ve PayPal gibi dünya devi şirketler majör hamlelerini yaptı. Bankalar da kripto para hizmeti sunmak için ilk adımlarını atıyor.

Bu adımların en güncel örneği de ABD’nin en eski bankası The Bank of New York Mellon (NBY Mellon)’un kripto para ve Bitcoin hizmeti sunacağını açıklamasıdır. Ek olarak diğer büyük şirketler de JP Morgan’ın izinden gidiyor. Geçtiğimiz günlerde MasterCard, müşterilerine Bitcoin hizmeti sunmak için çalışmaların devam ettiğini ve yıl sonuna yetiştirmeye çalıştıklarını açıklamıştı.

Facebook Comments