Saturday, September 23rd, 2023

KAVA Coin Nasıl Alınır?

Kava (KAVA), ağlar arası bir DeFi lending platformudur. KAVA Coin altyapısı kullanıcıların USDX stablecoinlerini borç olarak alabilmelerini ve buna ek olarak çeşitli kripto paralarda gelir hasatı elde edebilmelerini sağlamakta. Kava, DeFi dünyasına hızlı bir giriş yaparak birçok kripto para birimini ve altyapısını desteklemeye başladı.

Cosmos blockchain ağı tabanlı olan Kava, teminatlı borç pozisyonu (CDP) sistemini kullanıyor. Bu da stablecoin olarak çekilen kredilerin ve alınan borçların her zaman yeterli oranda likiditeye ve teminata sahip olmasını sağlıyor.

Kullanıcılar bu sistem kapsamında eğer yeterli likiditeye ve teminata sahip olmazsa hiçbir şekilde kredi çekebiliyor. USDX stablecoini üzerinden çekilen kredilere teminat olarak ise KAVA tokeninin yatırılması gerekiyor. Bu da ekosistemde devamlı olarak KAVA’ya ihtiyaç duyulmasını ve KAVA kullanılmasını sağlıyor.

KAVA (KAVA) Nedir?

Stablecoin kredisi odaklı bu platformun temelinde yatan kripto para ise yukarıdaki açıklamadan da anlaşılabileceği üzere KAVA Coin olarak gözüküyor. Kullanıcılar bütün krediler için belirli miktarda KAVA Coin bulundurmak zorunda. KAVA bir hizmet tokeni konumunda ve kullanıcılara ağla ilgili çeşitli oylamalarda da oy kullanma hakkı sunuyor. Kullanıcılar sahip oldukları KAVA Coinleri teminat olarak kullanmadıkları zamanda oy için kullanabilmekte.

Kava Labs, Brian Kerr, Ruraridh O’Donnell ve Scott Stuart tarafından hayata geçirildi ve KAVA Coin fiyatı bu önemli isimler sayesinde de yükselmekte. Kava Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 5,72 dolardan işlem görüyor ve 126. sırada bulunuyor. Son 24 saat içerisinde 149 milyon dolarlık hacme ulaşan KAVA’nın sirkülasyondaki arzı 58 milyon iken toplam arzı 118 milyon olarak gözüküyor.

KAVA Coin Nereden Alınır?

KAVA Coin satın almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance  hiçbir likidite veya güvenlik sorunu olmadan kullanılabilir. Kullanıcılar Binance üzerinden KAVA Coin alabilmekte ve satılabilmekte. Binance üzerinden BTC, USDT ve BUSD gibi farklı işlem çiftleri ile işlem yapmak ve KAVA Coin alımı gerçekleştirmek oldukça kolay ve güvenli.

En çok ticari hacim ise Binance’İn KAVA/USDT işlem çiftinde gözüküyor. Bu da kullanıcılara daha fazla güven ve likidite sunabilir.

Facebook Comments