Monday, April 15th, 2024

Kayseri Şeker Fabrika İnşaatının Temelini Atıyor

Kayseri Şeker fabrika inşaatı için temel atma töreni düzenleyecek. Fabrikaya ilişkin detaylar daha önce halka arz izahnamesinde paylaşılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen Kayseri Şeker Fabrikaları yeni fabrika inşaatı için temel atma töreni düzenliyor. Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)’ üzerinden gönderilen bildirimde şirketin halka arz izahnamesinde yer alan yatırım planları çerçevesinde Yozgar Boğazlıyan’da yer alan fabrikada Yataklı Buhar Kazanı inşaasının temeli atılıyor.

Kamuoyu Aydınlatma Platformuna gönderilen bildirim tam metni ise şöyle;

II-15.1 Özel Durumlar Tebliği, 23/7 maddesi kapsamında yapılan güncelleme açıklamasıdır.

Şirketimizin 22.03.2023 tarihinde KAP’ta duyurmuş olduğu, ve onaylı izahnamenin fon kullanım raporunu ihtiva eden Entegrasyon ve Modernizasyon Yatırımları sayfa 32’de yer alan Akışkanlı Yataklı Buhar Kazanı’nın Yozgat Boğazlıyan’da bulunan fabrikamız bünyesinde inşaası için 23.05.2023 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirilecektir.

Kampanya dönemine tamamlanması beklenen söz konusu üretim tesisinin, şirketimizin stratejik planları doğrultusunda enerji maliyetlerini düşürecek olması ile birlikte, üretim verimliliği ve nakit döngüsü üzerinde olumlu katkılar sağlaması beklenmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla

Kayseri Şeker (KAYSE) için daha öne hazırlamış olduğumuz halka arz detaylarına ilişkin bilgiler için buraya tıklayınız.

The post Kayseri Şeker Fabrika İnşaatının Temelini Atıyor appeared first on Borsakafasi.com.

Facebook Comments