Monday, April 15th, 2024

Kazakistan’da yapılacak 100 MW’lık madencilik tesisi için anlaşma sağlandı

Kripto paralara yaptığı büyük operasyonla madencilerin ülkeden çıkmasına sebep olan Çin’in ardından, bu faaliyette bir anda önplâna çıkan Kazakistan büyük şirketlerin tercihi olmaya devam ediyor.

Diğer şirketlere de hizmet verecek

Son olarak Şangay merkezli olan ve Nasdaq borsasında listelenen The9 madencilik şirketi, KazDigital ile ortak girişim oluşturduğunu açıkladı. İki şirket Kazakistan’da 100 MW kapasiteli bir madencilik tesisi kuracak. Bu yeni tesiste The9’un madencilik cihazlarının çalışmasının yanında başka şirketlerin de makineleri çalıştırılacak.

İlk bölüm tamamlandı bile…

Madencilik tesisinin 25 MW’lık ilk bölümü 1 Ağustos’ta tamamlandı. Verilen bilgilere göre, geri kalan 75 MW’lık bölümlerin ise kademeli olarak bu senenin üçüncü ve dördüncü çeyrekleriyle 2022’nin ilk çeyreğinde bitmesi hedefleniyor.

İki taraf da kendi varlıklarıyla yatırım yapacak

KazDigital ve The9, ortak girişime uzmanı oldukları konularla ilgili katkı verecekler. KazDigital inşaat ve altyapı konularında destek verecek, The9 ise nakit para ve madencilik makinesiyle girişime katkı sağlayacak. Ortak girişimin operasyonel yönetiminden KazDigital sorumlu olurken, The9 şirketi de denemeler için ilk etapta Kazakistan’a 1000 madencilik makinesi getirecek.

Hatırlanacağı üzere, sadece birkaç ay önce halka açık bir Çinli oyun şirketi olan The9, Ocak ayında kripto para madenciliği işine girdiğini açıklamıştı.

The post Kazakistan’da yapılacak 100 MW’lık madencilik tesisi için anlaşma sağlandı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments