Friday, February 23rd, 2024

Kenan Investments, Migros hisselerini satışa çıkardı

Kenan Investments, Migros hisselerini satışa çıkardı

Kenan Investments, Migros’un sermayesinin yüzde 11.8’ine karşılık gelen hisselerinin tamamını satışa çıkardı.

Migros’un hissedarlarından Kenan Investments, şirketin sermayesinin yüzde 11,8’ine karşılık gelen hisselerinin tamamını satışa
çıkarırken, fiyatlama ise hisse başına 44,15 liradan yapıldı.

Kenan Investments tarafından yapılan açıklamaya göre 21.3 milyon lira nominal değerli hisselerin değeri yaklaşık 941 milyon lira oldu.

Migoras‘tan konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Kenan Investments SA, Lüksemburg’da kurulu bir yatırım holding şirketi olup BC Partners LLP iştirakleri tarafından yönetilen fonlara
aittir, Migros Ticaret A.Ş. sermayesinin yaklaşık toplamda %11,77’sini temsil eden toplam 21.308.336 TL nominal değerli paylarının, satışa sunulan paylar, satışı için Goldman Sachs International ile bugün bir anlaşmaya varmıştır.

Satışa sunulan payların tamamının satışının gerçekleşmesi halinde Kenan Investments SA, ve BC Partners’ın iştiraklerinin yönettiği fonların, artık Migros Ticaret A.Ş.’de pay sahibi olmaması beklenmektedir. Satış fiyatı, işlemin yapılmasıyla birlikte kamuya duyurulacaktır. Satış işlemi borsa dışında gerçekleştirilecektir.”

Migros’un hissedarları Kenan Investments ve Moonlight Capital şirkette pay satışı için Citigroup ile sözleşme imzaladıklarını kasım ayında duyurmuştu.

Facebook Comments