Friday, February 23rd, 2024

Kimlik Onaysız Bitcoin ile Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır? Kayıt Olan İlk 20 Kişiye $100

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 35.000 dolar üzerine çıkması ile birlikte kripto para piyasası tam anlamıyla çılgına döndü. Küresel ekonomi durma noktasına gelse de Bitcoin 40.000 dolara kadar yükseldi ve birçok yatırımcı portföylerine Bitcoin ve diğer kripto paralardan ekledi. Son yükseliş ile kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların üzerine kadar çıktı.

Bitcoin’in sahip olduğu yüksek volatilite, olası düşüşlerden sonra yatırımcıların fırsat alımları yapabilmesini sağladı. Büyük çıkışın ardından 32.000 dolara kadar gerileyen lider kripto para birimi, o seviyelerde alım yapanlara yine %20 kazanç sağladı ve tekrar 40.000 dolar görüldü. Bitcoin fiyatının bu volatilitesinden faydalanan yatırımcıların kaldıraçlı işlemler ile %100 ve hatta %1000 yükseliş bile yakalayabildikleri biliniyor.

Bitcoin ile Kaldıraçlı Alım Satım Nasıl Yapılıyor?

Konuyu anlatabilmek için basit bir örnek kullanalım. Örneğin Bitcoin fiyatı 10.000 dolar seviyesindeyken long yani yükseliş odaklı pozisyon açmak için 1 BTC kullanıldığını düşünelim. Bu durum 100x kaldıraç kullanıldığında 1 BTC ile 100 BTC değerinde pozisyon açılabilir anlamına gelmektedir. Bu işlemin açılmasından bir gün sonra Bitcoin fiyatı 10.500 dolara kadar yükseldi diyelim. Kazanç ise ($10.500 – $10.000) x 100 BTC/ 10.500 * %100 şeklinde hesaplanacak ve 4,76 BTC’ye denk gelecek. Bu da bir yatırımcının 1 BTC ile %476 ROI elde etmesini sağlıyor.

Ayrıca Long, yani yükselişi yönünde işlem açmak dışında Short yani düşüş yönünde de aynı şekilde işlem açılabilir. Kaldıraçlı işlemler riskli işlemler olduğu için yeni kullanıcılar ilk başlarda ufak miktarlarla işlem açıp risk/kar/zarar dengelerine göre kendi stratejilerini geliştirmeleri önem taşımaktadır.

Kaldıraçlı İşlem Platformu: Bexplus

Kaldıraçlı işlemler için bir çok fırsat sunan Bexplus platformuna göz atalım. Bexplus tüm yatırımcılar için %100 para yatırma bonusunu aktif hale getirdi. Kripto para yatırımcıları bu kampanya sayesinde yatırdıkları kadar BTC kazanabilecek. Örnek olarak 1 BTC yatıran kullanıcı, hesabında 2 BTC kredilendirildiğini görecek. Her kullanıcının tek bir para yatırma işlemi için 10 BTC’ye kadar bonus alabiliyor. Bexplus’ın sunduğu %100 bonus ile birlikte yukarıda örnekte verilen ilk yatırım aslında 2 BTC değerine ulaşacak ve realize edilen kazanç bu bonus 2 katına çıkacaktır.

Kaldıraçlı işlemlerin yapılabilmesine izin veren kripto para borsası Bexplus; BTC, ETH, EOS, LTC ve XRP gibi önde gelen kripto paralara endeksli 100 kata kadar kaldıraçlı işlem sunan lider kripto para türev ürün platformlarından birisidir. Hong Kong merkezli Bexplus, ABD, Japonya, Kore ve İran da dahil dünya çapında 100.000’den fazla yatırımcının güvenini kazanmış durumda. Kimlik onay zorunluluğu veya KYC olmadan ve ekstra para yatırma işlem ücreti vs. gerektirmeyen platformda yatırımcıların 7/24 müşteri desteği alması mümkündür.

Kimlik Onayı veya KYC Yok!

Birçok kripto para borsasında bulunan ve kullanıcıları günlerce bekleten KYC prosedürü, Bexplus için zorunlu değil. Kripto para borsasının KYC gerektirmemesi, anonimliği sağlamak isteyen  kullanıcılar için büyük bir avantaj olarak yorumlamak mümkün. Kayıt olmak için sadece e-posta gerekiyor ve bu da dakikalar belki de saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmekte. Bexplus, 30’dan fazla ülkeden kullanıcıya hizmet vermekte ve bunlara regülasyon konusunda en katı olan ABD, Japonya , Kore ve İran da dahil.

10 BTC İçeren Demo Hesap Kullanımda

Birçok kripto para yatırımcısı kaldıraçlı işlemlere pek hakim değil. Platform kullanıcıların kaldıraçlı işlemlere alışabilmesini sağlamak için demo hesap imkanı tanıyor. Yatırımcıların kripto para piyasasına ve kaldıraçlı işlemlere alışmasını hedefleyen şirket, alım satım simülatörünü yayınladı. Kripto para yatırımcılarının demo hesaplarında 10 yenilenebilir BTC bulunuyor. Yatırımcılar bu fonlarla hiç risk almadan istedikleri kadar deneme yapabiliyorlar.

7/24 Para Çekme ve 7/24 Müşteri Hizmeti 

Geleneksel borsaların aksine Bexplus kullanıcıları diğer borsaların aksine istedikleri zaman para çekme talebi oluşturabilirler. Çalışma saatleri içerisinde verilen para çekme talepleri 30 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştiriliyor. Bu esnada problemle karşılaşan kullanıcıların e-posta veya canlı görüşme gibi farklı kanallardan 7/24 aktif müşteri hizmetine bağlanması da mümkün.

BTC cüzdanı: Hiçbir Risk Olmadan Yüzde 30 Yıllık Faiz 

Bexplus‘ın sunduğu ek özellikle alım satıma bir süre ara vermek isteyen kullanıcılara da önemli bir avantaj sunuluyor. Kripto para piyasası bazen volatil olabilir ve kullanıcılar ara vermek isteyebilir. Bexplus BTC cüzdanı, hiçbir risk almadan kazanç elde etmek isteyen yatırımcılara yönelik bir ürün. Yüzde 30’a kadar yıllık getiri sunan cüzdan, sektörün en kazançlı ürünlerinden birisi. Birçok kredi platformu yatırımcıların benzer hizmet için en az 1 BTC yatırmasını isterken Bexplus ile 0,05 BTC yatırmak bile mümkün. Yıllık ve günlük kazanç oranları aşağıdaki tabloda görülebilir.

Kayıt Olan İlk 20 Kişiye $100 Bonus

Bu linkten kayıt olan ve en az 0.005 BTC’lik deposit yapan ilk 20 kullanıcıya Bexplus tarafından kaldıraçlı işlemlerde kullanılabilen $100’lık bonus hediye edecek.

Facebook Comments