Saturday, April 20th, 2024

Kraken CEO’su Powell: Sene sonu Bitcoin 100 bin dolar olur

Dünyanın en önemli borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’de 100 bin dolar fiyat beklediğini belirtti. Altyapı bütçe görüşmelerinin kripto paralarla ilgili kısmının da utanç verici olduğunu belirten Powell şu ifadeleri kullandı:

“Yaşanan bir felaketti”

Büyük bir felaket bu. Yapılması gereken değişikliklerin yapılamaması ve bunun sadece bir senatör yüzünden olmaması utanç verici. Endüstri de beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir araya gelemedik. Herkes, herkesle konuşmalıydı. Sonunda ne oldu? Kimsenin konuşmaya ihtiyaç duymadığı bir senatör ret oyu verdi. Elimizde ne varsa Temsilciler Meclisi’nde kullanmalıyız. Artık 100 kişi yerine 400 kişiyi ikna etmek zorunda olacağız. Bundan sonra sadece şirketler değil, kripto para yatırımcıları da bir güç olacak

“Devlet regülatörüne güveneceğime protokol denetçilerini tercih ederim”

DeFi’da yaşanan 600 milyon dolarlık hack konusu çok önemli. Biraz Vahşi Batı durumu söz konusu DeFi’da… Bazen denetçiler kritik önemde konuları atlayabiliyorlar. Açık konuşayım, ben kripto para protokollerini denetleyen kontrolörlere, devlet regülatörlerinden daha çok güvenirim. Büyük kurumlar da hack’leniyor. Daha fazla regülasyona ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Sadece eğitime ihtiyacımız var.

“İnterneti ilk zamanlarında regüle etseydik buralara gelemezdi”

Şöyle düşünelim. İnternetin ilk dönemlerinde de insanlardan sadece bir internet sitesine girdi diye kimlik bilgileriistenseydi ne olurdu? Ya da potansiyeli görmezden gelinip, her şey kısıtlansaydı? Bunu da ‘koruma’ adı altında yapsalardı… İyi olmazdı. Hala kripto para evreninin çok erken dönemlerindeyiz. Kripto paralardan insanların umut ettiği şeyler var. Finans dünyasına daha kolay katılabilmek ya da finansal özgürlüğünü elde edebilmek… Eğer bunların hepsini bir kutuya doldurup, kontrol etmeye kalkarsak tüm potansiyeli yok etmiş oluruz.

“Bitcoin sene sonu ya da 2022 başı 100 bin dolar olur”

Kripto paralar konusunda artık ‘Ay’a gideceğiz demek az kalır. Bu ayı sezonu için söylenen bir söz oldu. Artık biz başka boyutlara gidiyoruz. Bitcoin konusunda konuşuyorum tabii ki… İnsanlar sadece beklemeli. Hala erken evrelerdeyiz. Ben bu senenin sonunda ya da 2022’nin başında bir Bitcoin’in 100 bin dolardan fazla olduğu bir değerde olacağını düşünüyorum

The post Kraken CEO’su Powell: Sene sonu Bitcoin 100 bin dolar olur appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments