Monday, January 30th, 2023

Kripto Balinaları Bu 3 Coin’e Yatırım Yapıyor!

Kripto para ekosisteminde büyük yatırımcılar olarak nitelendirilen yatırımcıların piyasada önemli role sahip oldukları düşünülüyor. Dolayısıyla bahsi geçen yatırımcıların hangi kripto para birimlerine yatırım yaptıkları da önem taşıyor.

Kripto analiz firması Santiment, Whale Holders Distribution modelinde yeni bir güncelleme yaptı ve büyük yatırımcıların hedeflediği üç altcoin’i ortaya çıkardı.

Balinalar Bu 3 Coin’e Yatırım Yapıyor

Santiment’in yakın zamanda paylaşılan bir raporuna göre balinaların yatırım yaptığı kripto para birimlerinden biri yearn.finance (YFI). Yapılan açıklamalarda 100 dolar üzerinde YFI yatırımı bulunan cüzdan sayısının Mart ayının ilk haftasında 64 cüzdandan 64 cüzdana yükseldiği ifade ediliyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre bir oyun protokolü olan Enjin projesinin kripto para birimi ENJ’ye de artan bir talep olduğu görülüyor. Santiment, 1 milyondan fazla token’e sahip ENJ sahiplerinin önceki hafta 84 iken 1 haftada 91’e yükseldiğini ortaya koydu.

Bunlara ek olarak analiz firmasının açıklamalarına göre Crypto.com  borsasının yerel token’ı CRO’ya da ilginin arttığı görülüyor. Firmaya göre 10.000’den fazla CRO tutan cüzdanlar bir haftalık süreç içinde 2.521’den 2.591’e yükseldi.

Balinalar Bu Coin’lerden Vazgeçiyor

Santiment sadece ilginin arttığı değil azaldığı kripto para birimlerini de paylaştı. Firmanın açıklamalarına göre, Matic (MATIC) yatırımı yapan balina sayısı 32’den 30 adrese, Decentraland (MANA) yatırımı yapan balina sayısı ise 562’den 551’e düştü. Bununla birlikte Raiden (RDN) yatırımı bulunan büyük yatırımcıların sayısında da gözle görülür bir düşüş yaşandı ve balina sayısı 51’den 45’e düştü.

Facebook Comments