Tuesday, January 31st, 2023

Kripto Para Balinası, 2021 Yılına Dair Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Tahminini Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatı 42.000 dolara kadar çıkarak kırılması zor bir rekora imza atsa da Ethereum (ETH) hala rekor tazeleyemedi. Ethereum yatırımcılarının heyecanlı bekleyişi 10 Ocak tarihinde gerçekleşecekken bunun devamında görülen piyasa geneli düşüş, yatırımcıları tekrar yüzlerce dolar geriye attı.

ETH Balinasının 2021 Tahminleri

ETH fiyatı 920 dolara kadar geriledikten sonra yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.073 dolardan işlem gören Ethereum, hala 1.400 dolara kadar yükselip tüm zamanların rekorunu kırma şansına sahip. Twitter’da bilinen bir Bitcoin ve Ethereum balinası ise 2021 yılına dair ETH ve BTC fiyat tahminini paylaşarak kripto para yatırımcılarının beklediği rekorun geleceğine dair sinyal verdi.

Söz konusu kripto para balinası, Ethereum cüzdan adresinin aynısını kullanıcı adı olarak seçmesi ve cüzdanında 441 ETH’den fazla fonun bulunması ile bir anda ünlü oldu. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 473 milyon dolara sahip olan kullanıcı, 2021 yılına dair tahminlerini ise Twitter’dan paylaştı.

Bitcoin 55.000 Doları Görecek

Gizemli balina ilk olarak Ethereum fiyatının tüm zamanların rekorunu kıracağını vurguladı. Bunun devamında Bitcoin fiyatının yükselişini sürdüreceğini düşünen balina, yıl bitmeden 55.000 doların görüleceğini ifade etti. 55.000 dolar görüldükten sonra yılın sonlarına doğru BTC’nin düzeltme yaşayacağını ifade eden kullanıcı, bunun fiyatı yeniden 30.000 dolara kadar çekeceğini açıkladı.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 35.000 dolar seviyesinde önemli bir mücadele veriyor ve hafta başından beri yaklaşık 7.000 dolarlık değer kaybı yaşadı. Balinanın tek tahmini ise BTC ve ETH üzerine değil. 0x, yeni ABD başkanı Joe Biden’ın kripto paralar için iyi sonuçlar getireceğini ifade ederek, kripto para sektörünün birden fazla dev IPO göreceğinin de altını çizdi.

Coinbase ve BlockFi, Rekor IPO Değeri Elde Edebilir

Coinbase ve BlockFi gibi kurumların ilk halka arzları yapıp kripto para sektöründe IPO çılgınlığı başlatacağını ifade eden balina, merkez bankası dijital para birimlerinin ise 2021 yılında sektöre giriş yapacağını düşünüyor. Bugün Christine Lagarde tarafından yapılan açıklamada dijital euronun geliştirilmekte olduğu mesajı verilse de henüz bunun piyasaya sürülmesi için erken olduğu belirtildi. 2021 yılında piyasaya sürülmesi en olası merkez bankası dijital para birimi ise Çin’e ait olan DCEP olarak biliniyor.

Facebook Comments