Tuesday, April 16th, 2024

Kripto para madencilik şirketinden Kazakistan’da ikinci dev yatırım

Nasdaq’ta listelenen bir kripto para madencilik firması olan The9, bu alanda son dönemin yükselen yıldızı olan Kazakistan’daki yatırımlarına devam ediyor. Şirket, Ağustos ayı başında KazDigital ile ortak bir madencilik tesis kurma konusunda anlaşmaya varmıştı.

Şangay merkezli bir firma olan The9 ise bu ülkedeki yatırımlarını son sürat sürdürüyor. The9’un alt şirketi olan NBTC, Kazakistan’ın LGHSTR firmasıyla yine bir madencilik merkezi kurulması konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. NBTC, Ocak ayında The9 şirketi ilk olarak kripto para sektörüne girdiği zaman da, 26 binden fazla madencilik makinesi sipariş etmesiyle adını duyurmuştu.

Toplamda 200 megawatt’lık alan…

Yapılan anlaşmaya göre NBTC şirketi, geliştirilecek bölegelerde makinelerin kurulmasından sorumlu olacak. Toplamda 200 megawatt’lık bir merkez inşa edileceği belirtilirken, tesisin 100 megawatt’lık kısmı 2021 sonunda, kalan diğer yarısı ise bir sonraki yıl bitmiş olacak.

The9 ve KazDigital’ın ortak kurduğu tesis ise toplamda 100 MW, yani bu tesisin yarısı kadar güç üretecek bir merkezdi.

50 bin madencilik cihazı olacak

Tüm tesis tamamlandığı zaman, içinde Bitmain’in yeni S19 Antminer madencilik cihazları olacak ve saniyede 5 exahash’lik hash gücü sağlanacak. The9’un alt şirketi olan NBTC, ortak girişimin yüzde 51’inin sahibi olmasının yanında yönetim kurulunu da kontrol edecek.

The post Kripto para madencilik şirketinden Kazakistan’da ikinci dev yatırım appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments