Friday, April 19th, 2024

Kripto Para Piyasası Hareketli Saatler Yaşıyor: Liderin Yükselişi İle Altcoin’ler İvme Yakaladı

Lider kripto para Bitcoin’in 46.296 dolara dokunması ile piyasada hareketli saatler yaşanıyor. BTC, 46.000 dolarlık seviyeye tutunmak adına mücadele verirken en popüler kripto paralar, yükseliş ivmesi yakaladı. Kripto para piyasası, yeşil bir görünümle haftaya giriş yaptı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin, 46.000 doları aşarak harika bir fiyat sekansı yakaladı. BTC’nin yukarı sıçraması ile birlikte altcoin’ler önemli derecede artış kaydetti. En büyük altcoin Ethereum (ETH), 3.100 dolarlık fiyat bandına ulaşırken London Hard Fork’u sonrası yatırımcılarını heyecanlandıran bir fiyat performansına imza atıyor. Uzman analistler, ETH’nin hedef büyüttüğünü belirtirken 5.000 doların görülebileceğine inanıyor.

Binance Coin (BNB), 300 dolarlık bölgenin aşılmasıyla yukarı yönlü ivmesine hareket kazandırmıştı. BNB, an itibarıyla 355 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Kripto para piyasasın dört numarası, geçtiğimiz mayıs ayında 693 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Ripple (XRP), SEC davasında işlerin iyiye gitmesi ile yükselişine darbe almadan devam ediyor. XRP haftalık görünümde %9’luk artışla 0.80 dolarlık fiyat bölgesine ulaştı. XRP boğaları, 0.70 dolarlık kritik direnç bölgesini kırarak yukarı yönlü ivmeyi sağlamlaştırmıştı. XRP’de 0.80 doların da aşılmasıyla hedef 1 dolar olarak görülüyor.

Şaka Kripto Paralar Parantezi

En popüler şaka kripto para Dogecoin (DOGE), bir haftalık zaman diliminde %23’lük yükselişle piyasada en çok kazandıranlar arasında yer aldı. DOGE fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.25 dolar olarak kaydedildi. DOGE’un 0.20 dolarlık alanı geri kazanması, yükselişin kilit noktası olarak yorumlanabilir.

Bir başka dikkat çeken şaka kripto para ise Shiba Inu oldu. SHIB, haftalık görünümde DOGE ile benzer bir seyir izleyip %20’nin üzerinde artış kaydetti. SHIB fiyatı, 0.000007782 dolara ulaşarak yatırımcılarını heyecanlandırdı. ShibaSwap’ın piyasaya sürülmesi ile beklenen ivmeyi kısa süreliğine koruyan SHIB topluluğu bu ateşi koruyamadı ve popüler kripto para gözden düştü. Ancak genel piyasa trendi ile ortak seyir yürüten SHIB, yükseliş evresine devam ediyor.

Facebook Comments