Sunday, December 10th, 2023

Kripto Para Piyasası Yorumları: DOGE, XRP ve ETH İçin Güncel Seviyeler

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde inanılmaz bir düşüş yaşadı ve Bitcoin (BTC) 49.500 dolara kadar geriledi. Bitcoin fiyatının yaşadığı bu düşüşten en çok etkilenenler ise XRP ve Dogecoin (DOGE) oldu.

XRP Teknik Analizi

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %21 düşüş yaşadı ve genel ortalamada 1,05 dolardan işlem görmekte. XRP/USD paritesi gün içerisinde ise  0,80 dolara kadar gerileyerek önemli bir desteğin altına çekildi. Paribu üzerinde ise XRP’nin 1 dolar seviyesinden alınıp satıldığı görülüyor.

XRP/USD paritesine bakıldığında önemli desteğin 1 dolar olduğu görülmekte. 1 doların altına iniş yaşandığında ve günlük kapanış gerçekleştirildiğinde XRP’nin düşüş baskısı daha da artabilir. 1 doların altında ilk destek 0,80 dolar ve bunun devamında 0,50 dolar olarak gözükmekte. XRP yatırımcılarının 1 dolar üzerinde günlük kapanış görmeleri ise düşüş korkusunun azalmasını sağlayabilir.

DOGE İçin Beklenen Oldu

Öte yandan DOGE ise son 24 saat içerisinde %29 düşüş yaşayarak 0,20 dolar seviyesine çekildi. DOGE fiyatı daha önce 0,41 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı ancak bu seviyeden sonra sadece düşüş ile anıldı. Ünlü analist John Bollinger konu hakkında yaptığı açıklamada zirveden %50 düşüş beklediğini vurgulamıştı ve gerçekten de %50’lik düşüş yaşandı.

DOGE/USD için bundan sonraki önemli destek 0,18 dolar olarak görülüyor. DOGE 0,18 doların altına çekilirse 0,10 dolar son çare ve son savunma olacaktır. DOGE yatırımcılarının şu an için stop emir olmadan işlem yapmaması bir hayli önemli olabilir.

Ethereum Fiyatı Tutunuyor

Ethereum (ETH) ise son 24 saat içerisinde %12 düşüş yaşadı ve 2.186 dolardan işlem görmekte. Ethereum için kritik destek noktaları 2.200 dolar, 2.050 dolar ve 1.880 dolar olarak biliniyor. Daha önce 1.880 dolar seviyesinin aşılamaması fiyatı nasıl uzun süre baskıladıysa şimdi de düşüşü engelleyebilir.

ETH şu an için altcoinler arasında en iyi durumdaki kripto para olarak gözüküyor. 2.200 doların altında günlük kapanış yaşanmaması ETH için durumun hala sürdürülebilir ve iyi olduğunu göstermekte. Ethereum (ETH) fiyatının yeniden 2.400 dolar üzerine çıkması aslında rallisini sürdürebilmesini sağlayabilir ve altcoinleri de beraberinde yükselişe götürebilir.

Bu durumda bütün sektörün kaderini belirleyecek olan ise BTC‘nin 50.000 dolar veya 45.000 dolar desteğinde tutunup tutunayacağı gibi gözüküyor.

Facebook Comments