Tuesday, October 3rd, 2023

Kripto Para Sektöründe 2 Ayda 1,7 Milyon Dolar Kazandı: 18 Yaşındaki Sanatçı, Hikayesini Anlattı

Kripto para sektörü özellikle neredeyse son 6 aydır yaşanan boğa sezonu gibi dönemlerde ciddi kazançlar elde edilmesini sağlayabilmekte. Bitcoin’in (BTC) dip noktadan 20 kat yükselişine rağmen birçok altcoin çok daha fazla yükseliş elde etti ve yatırımcılar ciddi kazançlar sağladı. 18 yaşındaki bir kripto para yatırımcısının geliri ise çok daha farklı bir alandan geliyor.

FEWOCIOUS, 1,8 Milyon Dolar Kazandı

18 yaşındaki FEWOCIOUS kullanıcı isimli yatırımcı, şimdiden 2 milyon dolara yakın bir servet elde etti. Anonim sanatçı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 18. yaş gününde 370.000 doları sadece tek bir NFT satışından kazandığını vurguladı. Instagram üzerinden de paylaşımda bulunan milyoner çocuk, 17.800 takipçisine kısa sürede 2 milyon dolar kazandığını belirtti.

3 Ocak tarihinde yaptığı bu satışını Instagram üzerinden paylaşan ve kendisine inananlara teşekkür edern FEWOCIOUS, kısa sürede ise birbiri ardına yeni satışlar yapmayı sürdürdü. Tek bir NFT satışı ile 700.000 dolar elde eden sanatçı, 12 yaşından beri çizim yaptığını belirtti.

18 Yaşında Milyoner Oldu

NFT’lerin son dönemde elde ettiği inanılmaz popülerlik bütün sektörün gözleri önünde daha da artmaya devam ediyor. Genç milyoner ise konu hakkında yaptığı açıklamada NFT‘leri bir sanat olarak gördüğünü ve bu sektöre inandığı açıkladı.

Aslında FEWOCIOUS gibi çok fazla isim bulunuyor ve Beeple kesinlikle bunların başını çekmekte. Beeple, tek bir NFT’sini 69,3 milyon dolara satarak sektörün ulaşabileceği en üst seviyeye ulaşmış olabilir.

Beeple buna karşın NFT’leri balon olarak gördüğünü ifade edip elindeki ETH’leri satarak, sektöre inanmadığını da göstermiş oldu. Yine de bu durum kendisinin şu an yaşayan en değerli 3. sanatçı olduğu gerçeğini ve NFT’lerin rekor fiyatlara satıldığı değiştirmiyor.

Facebook Comments