Saturday, February 24th, 2024

Kripto Para Sektörünün Tecrübeli İsmi, Yıl Sonu Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Paylaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 3.700 dolardan 61.000 dolara kadar çıkarak neredeyse 20 kat yükseliş elde etti. BTC fiyatının bu yükselişi ise ünlü analist Bobby Lee’nin BTC fiyat tahmininde düşük bir hedef vermesini sağlayamadı.

Bobby Lee, Bitcoin Fiyat Hedefini Yükseltti

Kripto para sektörünün ilk kripto para borsalarından birisi olarak görülen BTCC’nin eski kurucusu ve CEO’su Bobby Lee, kesinlikle bu sektörün en eski ve tanınan isimleri arasında yer alıyor. Lee, sektörün 2021 yılında şahlandığını ve bu şahlanmanın 2021 yılı sonuna kadar süreceğini belirterek 2021 yılına dair fiyat tahminini paylaştı.

Ballet kripto para cüzdanının da kurucusu olan Lee, lider kripto para biriminin 61.800 dolar rekorunu tazeleyeceğini ve bunu neredeyse 5’e katlayacağını düşünüyor. Ünlü isim, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajında bu boğa piyasasının diğer hepsinden daha önemli olduğunu ifade etti ve 2021 yılı sonunda 300.000 dolarlık birim fiyatın görüleceğini vurguladı.

Bu Seferki Boğa, Çok Daha Etkili

Boğa piyasalarının kripto para sektöründe 4 yılda bir gerçekleştiğini ve yaklaşık 1,5 yıl sürdüğünü belirten Lee, koronavirüs salgını sayesinde ise bu seferki boğanın etkisinin arttığını açıkladı. Bu ralli sayesinde yaz dönemi sonuna kadar fiyatın 100.000 doları göreceğini belirten Lee, sadece Bitcoin’in değil, aynı zamanda altcoinlerin de bu yükselişten faydalanacağını açıkladı.

Lee, yıl sonunda aynı 2018 başındaki gibi rekor seviyenin görüleceğini ve düşüşün buradan başlayacağını düşünüyor. Lee’ye göre 300.000 dolar ise Bitcoin için en azından şimdilik yolun sonu anlamına gelebilir.

Lee’nin daha önceki yıllarda yaptığı 50.000 dolarlık BTC fiyat tahmini o tarihlerde de çok ütopik gelse de bunun başarılı olduğu bilinen bir gerçek. Buna ek olarak Max Keiser gibi önemli isimler de çeşitli indikatörlere göre Bitcoin fiyatının önümüzdeki 9 ay içerisinde 288.000 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini vurguladı. Bütün bunlar, BTC’deki boğanın devam edeceğine yönelik inancı arttırmakta.

Bitcoin Fiyatında Düzeltme Daha Az Etkili Olabilir

2017 yılındaki parabolik yükselişte Bitcoin fiyatı 20.000 dolara yükselip 4.000 dolara kadar düşüp %80 değer kaybetti. Bu rallinin 300.000 dolar seviyesinde bitmesi ve düşüşün başlaması ise yine %80 civarında bir düzeltme yaşanabileceğini akıllara getiriyor.

Lee ise bu seferki düşüşün diğerlerinden daha az etkili olacağını ve kurumsal isimlerin sektöre etkisinin çok fazla olacağını vurgulamakta.

Facebook Comments