Monday, January 30th, 2023

Kripto para yatırımcılarının yüzde 60’ı milyarder olacağına inanıyor: Anket çalışması

ABD’li The Harris Poll şirketikripto paralar ve dolar milyarderleri konusunda önemli bir anket düzenledi. ABD’de 15-17 Temmuz tarihleri arasında 1989 kişi arasında yapılan ankete 18-24 yaş arasında 184 adet Z jenerasyonu birey de katıldı. 25-40 yaş arasında 560 milenyal, ve 775 adet de “Boomer” adı verilen 57 ve üstü yaşta kişi de katılım sağladı.

%60’lık kısım ‘dolar milyarderi olacak araçlara sahibim” dedi

Ankete katılanların yüzde 60 gibi büyük bir kısmı ileriki dönemde yaşanancak yükselişlerle dolar milyarderi olacağına inandıklarını söyledi. Katılımcıların sert düşüşlerin olduğu ve fiyatların tarihi seviyelere indiği bir dönemde bu şekilde cevaplar vermesi de gözlerden kaçmadı. Ankette ayrıca katılımcılara milyarderler ile ilgili fikirleri de soruldu. %66 varlık eşitsizliğinin ABD için büyük bir sorun olduğunu ifade ederken %46’lık kısım ise milyarderlerin “Amerikan Rüyası”nın gerçekleşmesi için bir engel olduğu görüşünü savundu.

Dolar milyarderleriyle ilgili de birçok soru sorulurken %63’lük kısım bu kişileri Amerikan toplumu için “faydalı insanlar” olarak gördüğünü belirtti. %60 da aynı grubun Amerikan ekonomisi için faydalı olduğunu belirtti. %63 ise dolar milyarderi kişilerin, gelir düzeyi düşük kişilere bu yolda yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Milyarder olacağına inananların büyük bölümünün Z jenerasyonu olması dikkat çekerken, gençlerin artık ana akım finansal sisteme güvenmediklerini söyledikleri belirtildi.

The post Kripto para yatırımcılarının yüzde 60’ı milyarder olacağına inanıyor: Anket çalışması appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments