Tuesday, January 31st, 2023

Kripto Paralar İle Geleceğe Dokunuş: Narkasa

1 Temmuz 2020 tarihinde kullanıma açılan ve 156 ülkeden kullanıcısı bulunan Narkasa, bir kripto para işlem platformudur. Ocak 2021 itibariyle de Türkiye piyasasında yerini alan Narkasa’nın arkasında iki yılı aşkın uzun bir çalışma süreci bulunuyor.

Narkasa Nedir?

Narkasa, dünya standartlarında en son teknoloji ile hazırlanmış kullanıcı dostu platformu ile hem yeni kullanıcıların hem profesyonel kullanıcıların hızlı ve güvenli bir şekilde kripto para alım-satım yapmalarını sağlamayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda platform kendi geliştirdikleri yazılımı kullanıyor ve bu sayede algoritmik trade yapmak isteyen kullanıcılar da Narkasa’nın avantajlarından faydalanabiliyor.

Bunlara ek olarak Narkasa kendi geliştirdikleri yazılım ve uygulama sayesinde hem iOS hem de Android kullanıcılarına mobil işlem olanağı sunuyor. Günümüzde her an her yerden işlem yapabilmek önemli olduğu için bu konu Narkasa’yı bir adım öne çıkarıyor.

Bunların yanı sıra Narkasa; Türkçe, İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Felemenk dillerinde kullanıcılarına hizmet sunuyor. Yerli rakiplerinin yabancı müşterileri kabul etmediğini ifade eden Narkasa, bir kripto para borsası olarak Türkiye’de başlayan ve globalde büyüyen bir platform olma hedefiyle yola çıktıklarını ifade ediyor.

Ayrıca Narkasa, Türkiye’nin kripto para yatırımcılarının en çok olduğu ülkeler kategorisinde yer aldığını ve birincil amaçlarının kripto para sektörüne yeni adım atan yatırımcıları çekmek olduğunu ifade ediyor. Narkasa daha sonra ise halihazırda kripto para ekosisteminde yer alan kullanıcıların kendilerini tercih etmesini sağlamayı hedefliyor.

Narkasa ve Güvenlik

Platformun açıklamalarına göre kişisel verilerin ve varlıkların güvenliği her zaman birinci öncelik olarak nitelendiriliyor. Yüksek düzeyde güvenlik standartlarıyla hizmet sunan Narkasa, uluslararası bağımsız denetim şirketlerinin periyodik denetimine tabi bulunuyor. Ayrıca platform, AB ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun AML/CTF ve KYC politikaları doğrultusunda hareket ediyor.

Öte yandan dünyadaki kripto para borsalarını 18 farklı güvenlik kriterine göre değerlendirip sıralayan ve puanlayan bir sertifikasyon platformu olan Cer.live’ın güven sıralamasına göre, Narkasa uluslararası alanda 47. ve Türkiye piyasasında 1. sırada yer alıyor. Narkasa’nın açıklamalarına göre Cer.live’da tüm güvenlik incelemeleri ve değerlendirmeleri, benzersiz ve sürekli gelişen bir metodolojiye göre gerçekleştiriliyor. Cer.live’ın sıralamasında kullanılan parametreler siber güvenlik korumasının en iyi uygulamalarına dayanan, araştırmacılar ve beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarından oluşan ekip tarafından yürütülen 18’den fazla göstergeden oluşuyor.

Narkasa’nın Avantajları

Narkasa’nın danışma kurulunda iki önemli isim yer alıyor: Narkasa Finans Danışmanı Prof. Dr. Emre ALKİN ve Narkasa Medya Danışmanı Mesut YAR.

Bunların yanında Narkasa’nın kolay kullanım odaklı arayüzü, güvenlik konusundaki önlemleri ve platformun uzun süreli çalışmanın ürünü olması diğer avantajlar olarak sıralanabilir.

Ayrıca Narakasa sayesinde kullanıcılar Türk Lirası ile Bitcoin, Ethereum, Ripple, ChainLink ve Tether alım satım işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Bunlara ek olarak Narkasa’nın hem kripto para hem itibari para birimlerinde yatırma işlemlerinde herhangi bir ücret almıyor olması da platformun avantajları arasında yer alıyor.

Narkasa’da kripto para işlemlerine yeni başlayan yatırımcılar için kolay al/sat seçeneğinin yanı sıra profesyonel yatırımcılar için Pro seçeneği de bulunuyor. Dolayısıyla az deneyime sahip kullanıcılar kolay al/sat yoluyla hızlıca işlemlerini gerçekleştirebiliyor, Pro seçeneği ile ise grafik takibi, geçmiş veri görüntüleme, emir girişi yapma gibi özellikler kullanılabiliyor.

Narkasa’da Nasıl İşlem Yapılır?

Narkasa, yeni başlayan kullanıcılarla birlikte profesyonel kullanıcılara da hitap ettiği için işlemleri gerçekleştirmek herkes için oldukça basit. Platformun kullanıcı arayüzü basit ve birkaç dakika içinde üye olup kripto para alım satımının yapılmasına imkan tanıyor.

Narkasa’da üyelik oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Narkasa websitesinde sağ üstte bulunan “Kayıt Ol” butonu ile üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Açılan sayfada yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından “Kayıt Ol” tuşuna basarak kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha sonra Narkasa’nın gönderdiği doğrulama e-mail’ini açıp “E-Posta Adresimi Doğrula” butonuna tıklayarak eposta adresinin doğrulanması gerekiyor. Son olarak telefonunuza gönderilen SMS’teki doğrulama kodu ile telefon numaranızı da doğruladıktan sonra Narkasa’da işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte Narkasa’ya havale ya da EFT yoluyla para gönderebileceğiniz gibi kripto para birimi de gönderebilirsiniz.

Narkasa ile işlem yapmaya başlamak ve daha detaylı bilgi edinmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Twitter – Facebook – Instagram – Medium – Youtube

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Facebook Comments