Saturday, September 23rd, 2023

Kripto paralara vergi mi geliyor? Bakanlık’tan açıklama

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto para borsasında işlem yapanlarla ilgili belge istendiğine yönelik çıkan haberler konusunda açıklama yaptı. Bakanlık, talebin MASAK‘ın yetkisindeki rutin işlemler olduğunu vurguladı, kripto paralara vergi düzenlemesine ilişkin iddiaları doğrulamadı.

Bakanlığın Twitter hesabından paylaşılan açıklamada “MASAK’ın görev ve yetkileri çerçevesinde ve söz konusu suçlarla mücadele kapsamında kripto varlık alım-satım platformları gibi bu alanda faaliyet gösteren piyasa aktörlerinden konuya ilişkin olarak bilgi talep edilebilmektedir” denildi.

Bakanlık’tan bugün çıkan haberlerle ilgili yapılan açıklama şöyle:

Hazine ve Maliye Bakanlığı konuyu yakından takip ediyor

Bugün basında yer alan, kripto paralara vergi geleceği konusundaki haberler, gün boyu gündemi meşgul etti. Birçok farklı kaynaktan yapılan haberler sonrası akşam saatlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Twitter hesabı üzerinden yaptığı resmi açıklama ile konuyu açıklığa kavuşturdu.

Goldman Sachs’tan kripto para atağı

Bakanlık, “Bugün bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında kripto varlıklarla ilgili Bakanlığımıza yönelik bazı haberler ve yorumlar yer almıştır. Söz konusu haberler üzerine bir açıklama yapılması gerekli görülmüştür” diyerek konuya ilişkin doğru bilgiyi kamuoyuyla paylaştı.

Tüm dünyanın gündemine oturan kripto para, gün geçtikçe bilinirliğini artırmaya ve daha geniş kitlelere yayılmaya devam ediyor. Bu sebeple devletler de durumu kontrol atında tutabilmek ve güvenli bir ortam yaratabilmek adına konuyu yakından takip ediyor.

The post Kripto paralara vergi mi geliyor? Bakanlık’tan açıklama appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments