Saturday, April 20th, 2024

Kripto Regülasyon Beklentisi Coinbase Hisselerini Baskılıyor!

Coinbase hisseleri COIN beklentilerin üzerinde yükselmeye devam ediyor. Ancak birçok analist bu yükselişin regülasyonlar sebebiyle baskılandığını düşünüyor. Kripto para düzenlemelerinin birçok borsayı “sınırlı büyümeye” iteceği düşünülüyor. Peki Coinbase hisseleri için tahminler hangi hedefi gösteriyor?

Coinbase Hisseleri

Borsanın açılmasıyla birlikte Coinbase hisseleri (COIN) %5’e yakın artış göstererek 282,34 dolara kadar çıktı. Fiyat 280 dolara çekilse de yeniden 294 doları borsa kapanmadan gördü. Coinbase Global, 2021’in ikinci çeyreği için beklenenin üzerinde veriler açıkladı. Şirketin bildirdiği 2,3 milyar dolarlık net kazanç bir önceki çeyreğin %27 üstüne çıktı. Yıllık olarak %1000 seviyesinde şirket kazançları artış gösterdi.

CME Group of Chicago ve Intercontinental dahil olmak üzere birçok şirketin kazançlarını geride bırakan Coinbase geçtiğimiz yıla göre inanılmaz oranda kara geçmiş oldu. Kripto para piyasalarının hareketlenmesiyle birlikte COIN hisseleri yeniden 300 dolar seviyelerini zorluyor.

Operasyonlar Büyüyecek

Coinbase CEO’su Brian Armstrong şirketin daha fazla alanda hizmet vermeyi planladığını duyurdu. Yakın zamanda daha hızlı coin listelemelerinin olacağını söyleyen CEO bu açıklamadan sonra çok sayıda varlığı Coinbase sistemlerine ekledi.

“Uluslararası büyümeye önem veriyoruz. Ademi merkeziyetçiliğe odaklanarak daha fazla kripto parayı sistemlerimize tanımlıyoruz. Yasal olan her varlığın Coinbase üzerinden alınması için elimizden geleni yapacağız ve bu sektörün Amazon’u olacağız”.

Hissedarlara yazdığı bir mektupta Coinbase, DeFi alanında yeni çalışmalar yapacaklarını duyurdu. Borç verme ve borç alma gibi konularda yeni teknolojiyi aktif şekilde kullanmak isteyen şirket merkezsiz yapıların gücünden de yararlanmak istiyor.

Coinbase yıllık kullanıcı tahmini 9 Milyondan bir miktar aşağı çekti.

Wedbush Securities analisti Moshe Katri şirketin düzenleyici baskısından dolayı ilk iki çeyrekteki hızda büyümeye devam edemeyeceğini düşünüyor. Son tasarıya değinen Katri düzenlemedeki “broker” tanımının tam olarak neyi kastettiğini herkes gibi anlayabilmiş değil.

 Yine de Katri, Coinbase yatırımcılarına moral aşılıyor. Fiyatın 300 dolar üzerinde kalıcı olabileceğini düşünen analist satın alma sinyali gönderiyor.

TipRanks ise gelecek yıl Coinbase hisselerinin 370 dolar sınırına yaklaşmasını öngörüyor. Elbette kripto para piyasalarının önümüzdeki yıl ne durumda olacağı da son derece önemli, Coinbase kripto para ekosistemiyle birlikte büyümeye devam ediyor.

Facebook Comments