Sunday, April 21st, 2024

Kripto türev devi BitMEX; CFTC ve FinCEN ile anlaştı

Kripto para türev borsası BitMEX, ABD’nin CFTC ve FinCEN kurumlarıyla anlaşmaya vardığını açıkladı. Açıklamaya göre BitMEX, suçlamalar karşısında 100 milyon dolar ceza ödeyecek. Açıklamada, ABD Adalet Bakanlığı tarafından BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve şirketin diğer yöneticilerine karşı cezai suçlamalara değinilmedi.

BitMEX’in mevcut CEO’su Alexander Höptner, konuya ilişkin olarak “Bugün şirketimizin tarihinde önemli bir gün ve bunu geride bıraktığımız için çok mutluyuz.” dedi.

BitMEX ne ile suçlanıyordu?

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), BitMEX ve kurucularını kayıt dışı alım satım platformu işletme ve kara para aklamayı önleme ile müşterini tanı düzenlemeleri dahil olmak üzere, CFTC kurallarını ihlal etmekle suçluyordu. Kurum, BitMEX ve yetkililerinden şikayetçi olmuştu. ABD Adalet Bakanlığı da BitMEX’in o dönemki CEO’su Arthur Hayes’in yanı sıra kurucu isimler Ben Delo ve Samuel Reed’i Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal etmekle suçlamıştı.

Ayrıntılar geliyor…

The post Kripto türev devi BitMEX; CFTC ve FinCEN ile anlaştı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments