Thursday, April 18th, 2024

Kriptolar 2 Trilyon Dolar Yolunda: BTC Piyasa Değeri Yeniden Yükselişte!

Kripto para birimleri oldukça iyi bir hafta sonu geçirirken piyasa değerlerinde de artışlar olduğu görülüyor. Bu noktada lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 44.000 dolar sınırına kadar yükseldiğini ve piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un (ETH) 3.000 dolar üzerine çıktığını belirtmek gerekiyor.

1 Günde 100 Milyar $ Üzerinde Artış

Kripto para birimlerinde yükseliş grafikleri sürerken toplam kripto para piyasası hacminin bir günde 100 milyar dolar birden yükseldiği ve 1,7 trilyon doların üzerine çıktığı ifade edilebilir. Bu noktada boğa piyasasının yaşandığı dönemde birkaç ay önce topla kripto para piyasası değerinin 2,5 trilyon dolar üzerine çıktığını ve düşüş sırasında ise 1,2 trilyon doların altına indiğini belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak piyasa değerindeki artış ile Bitcoin ve kripto para birimlerindeki artışın paralel ilerlediğini rahatlıkla dile getirebiliriz. Bitcoin’in 40.000 dolar üzerine yükselmesi ve Ethereum’un Mayıs ayından sonra ilk kez 3.000 dolar üzerine çıkmış olması pozitif görünümde büyük rol oynuyor.

Altcoin Fiyatları Artışta

Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra altcoin fiyatlarında da ciddi artışlar yaşandığı görülüyor ve aslında tüm piyasanın yeşilde ilerlediği ifade edilebilir. Piyasa hacmi bakımından 4. en büyük kripto para olan Binance Coin (BNB) %6,26, 5. en büyük kripto para olan Cardano (ADA) %5,92, 6. en büyük kripto para olan Ripple (XRP) %8,32, 7. en büyük kripto para olan Dogecoin (DOGE) %12,39, 9. en büyük kripto olan Polkadot (DOT) %11,90 ve 10. en büyük kripto para olan Uniswap (UNI) %11,20 artış yaşadı.

Dolayısıyla piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde DOGE %12’nin üzerindeki artışı ile en iyi performans sergileyen kripto para birimi oluyor.

Facebook Comments