Friday, February 3rd, 2023

Kriptolar Konsolide Oluyor: ADA, DOT ve TRX’de Son Durum

Kripto para birimleri 22 Şubat’ta kadar yaklaşık olarak 2 ay boyunca ciddi bir yükseliş grafiği çizdi ve bu yükselişi lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üst üste kırdığı rekorlar ile yönlendirdi. Ancak 22 Şubat’ta derin bir düzeltme başladı ve yine BTC ile birlikte hemen hemen tüm kriptolarda yüzdelik oran bazında çift haneli kayıplar görüldü.

Ama bu hafta düşüş grafikleri durdu ve bir miktar yükseliş yaşandıktan sonra bugün kriptolar konsolide oluyor gibi görünüyor.

Cardano Fiyatı

Cardano (ADA), kripto para birimleri düşüş yaşarken Mary güncellemesi sayesinde tam tersi bir hareket yaptı ve kendi rekorunu kırdı. Bu yükseliş ADA’ya piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olma şansını tanıdı.

Cardano, 23 Şubat’ta 0,81 dolar seviyesinden yükselişe geçti ve 27 Şubat’ta 0,48 dolar ile yeni rekorunu belirledi. Sonrasında bir düşüş grafiği başladı ve ADA yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,24 dolardan işlem görüyor. Her ne kadar rekor seviyeden bir geri çekilme yaşanmış olsa da hala 10 gün önceki fiyatına kıyasla ADA’nın oldukça iyi bir seviyede işlem gördüğünü belirtmek gerekiyor.

Polkadot Fiyatı

Polkadot son zamanların en çok ilgi gören kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü ralli sırasında alt sıralardan atağa geçen Polkadot (DOT), kısa süre içinde Ripple’ı (XRP), Chainlink’i (LINK) ve Litecoin’i (LTC) geride bırakarak piyasa değeri bakımından en büyük 6. coin konumuna yerleşti.

Bununla birlikte bir düşüş yaşanmadan önce DOT’un 4. sıraya kadar çıktığını belirtmek gerekiyor.

DOT 20 Şubat’ta 42,82 dolar ile kendi rekoruna imza attıktan sonra piyasa ile birlikte düşüşe geçti ve 26 dolar bandına kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 37 dolar seviyesinde işlem gören DOT’un piyasa artışa geçmesi halinde yeniden 40 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkacağı düşünülüyor.

Tron Fiyatı

Piyasanın kıdemli ve aslında başındaki isim Justin Sun sebebiyle tartışmalı coin’lerinden Tron (TRX) da yaşanan ralliden payına düşeni aldıktan sonra aşağı yönlü grafik çizen ve bugün konsolide olan kriptolar arasında yer alıyor.

19 Şubat’ta 0,0644 dolara kadar yükseldikten sonra 0,0380 dolara kadar gerileyen TRX, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0480 dolardan işlem görüyor.

TRX’in konsolidasyon sürecini yukarı yönlü kırmasının ise yeniden yüksek seviyeleri getireceği düşünülüyor.

Facebook Comments