Sunday, December 3rd, 2023

Kriptolarda Düşüşler Yaşanırken Bu Token Rekor Kırdı!

Blockchain teknolojisi her geçen daha çok konuşuluyor ve her geçen gün benimsenme artıyor. Dolayısıyla günümüzden en çok kullanılan teknolojiler ile entegre olması da her geçen gün hız kazanıyor. Yavaş yavaş video akış platformları, dijital müzik platformları ve sosyal medya uygulamalarının Blockchain ile entegre olduğunu göreceğimiz günlerin yaklaştığı düşünülüyor.

Audius İlk Olacak

Son hamlelerine göre Audius (AUDIO), müzik akışı sektöründe ilk hamle avantajını kovalayan bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Müzik paylaşımı ve akış protokolü, içerik oluşturucular ve dinleyiciler arasındaki işlemleri kolaylaştırarak, kullanıcıların ses içeriğini dağıtmasını ve bunlardan para kazanmasını nispeten zahmetsiz hale getiriyor.

Proje, müzik endüstrisini merkezsizleştirme yaklaşımıyla artan ilgi gördü ve 2 Mart’ta ekip aylık 3 milyon aktif kullanıcıya ulaşmaların kutladı.

Tüm bunların yanında Audius platformunun yerle kripto para birimi de bu başarılardan payına düşeni aldı ve AUDIO Mart ayının başından bu yana %100’ün üzerinde artış yakaladı. AUDIO’nun fiyatı 0,38 dolardan 0,79 dolara çıkarak yeni bir rekora imza attı. Ayrıca kriptonun piyasa değeri de 30 milyon dolardan 74 milyon dolara yükseldi.

AUDIO Neden Yükseldi?

Kullanıcı sayısındaki ilk büyük artış, projenin Ekim 2020 lansmanını ve Aralık ayında Audius platformunda staking’in etkinleştirilmesini takip etti. Bu, AUDIO sahiplerinin, müzik dinlerken ve protokolle etkileşime girerken ağda stake edilen token’ler için %7 getiri elde etmelerini sağladı.

Ocak ayının sonunda platformun 1,8 milyon aktif kullanıcısı ve ağda stake edilmiş toplam 122 milyon AUDIO token’i vardı. Platform, topluluk katılımını teşvik eden yeni özellikleri entegre etmeye devam ederken, bu rakamlar o zamandan beri 3 milyon kullanıcıya ve toplam 182.5 milyon stake edilmiş AUDIO’ya yükseldi.

Facebook Comments