Monday, May 23rd, 2022

Kriptolarda Pozitif Hava: Ethereum (ETH) ve AAVE Rekor Kırdı, Diğer Coin’ler YemYeşil!

Geçtiğimiz hafta büyük bir geri çekilme yaşayan ve piyasada kısa süreli bir panik yaratan kripto para birimlerinin bu haftaya oldukça pozitif bir tablo ile başladıkları görülüyor. Piyasa lideri Bitcoin (BTC) 33.500 doların üzerinde ilerlerken piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) yeni rekora imza attı. Ethereum’un yanı sıra bir DeFi token’ı olan AAVE’in de yeni rekorlar kırdığı görülüyor.

Ethereum’da Beklenen Hareket Başladı Mı?

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan ETH’un 2020 yılında attığı geliştirme adımları ve 2021 yılında Bitcoin’den daha iyi performans olması ETH fiyatındaki beklentileri arttırdı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1,427 dolardan işlem gören Ethereum’un saatler önce 1.476 dolar ile yeni bir rekora imza attığı görülüyor.

Aslında ETH’dan beklentiler oldukça yüksek ve fiyatın en az 2.000 doları hedeflediği düşünülüyor. Hafta sonu başlayan yükseliş ivmesinin ise bir rekorla taçlandırılması pozitif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

Bunların yanında Ethereum geçtiğimiz günlerde 1.440 dolar ile yine bir rekora imza atmış ve burada karşılaştığı büyük bir reddetme ve piyasada oluşan genel negatif havanın etkisiyle 1.000 dolar bandına kadar gerilemişti.

Öte yandan Ethereum’un yükselişe geçmesi ve Bitcoin’in konsolide hareketlerinin Bitcoin piyasa hakimiyetinin de azalması ile birleşince bir altcoin sezonun başlamış olabileceği de analistler tarafından dile getiriliyor.

AAVE’den Rekor Üzerine Rekor

Genel piyasa görünümüne bakıldığında son 24 saatte artış kaydeden kripto para birimleri için en iyi performansları DeFi token’larının sergilediği görülüyor. Son 24 saatte yaklaşık olarak %18’lik bir artış sergileyen AAVE 289,9 dolar ile kendi rekorunu egale etmiş oldu.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 265 dolardan işlem gören AAVE’in yükseliş ivmesini devam ettirmesi halinde yeni rekor seviyelerin çok da uzak olmadığı ve ilk hedefin 300 dolar olduğu düşünülüyor. AAVE ile ilgili detaylı bilgilere “Aave Coin Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

Ancak analistler bu yükselişin sürmesi için piyasa genelindeki pozitif havanın devam etmesi gerektiğini ve geçen hafta olduğu gibi yaşanacak bir düşüş grafiğinin tüm kriptoları etkileyebileceğini de dile getiriyor.

Facebook Comments