Friday, February 23rd, 2024

Kritik Seviyelere Dikkat: Polkadot (DOT), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH)

Kripto para birimleri son zamanlarda oldukça volatil bir tablo çiziyor. 22 Ocak’ta derin bir düzeltme yaşayan kripto para birimleri hafta sonu toparlandıktan sonra bugün yine bir düşüş grafiği çizmeye başladı. Genel kripto para piyasasında bakıldığında Salı gününün kırmızda başladığı görülüyor.

Polkadot’un %10’luk Düşüşü

Son zamanlarda sergilediği yükseliş grafiği ile piyasa hacmi bakımından dördüncü sıraya yerleşen Polkadot (DOT), son 24 saat içinde %10’un üzerinde bir düşüş yaşadı ve 19,11 dolar bandından 16,83 dolara kadar geriledi.

Bunun yanında her ne kadar geri çekilmeler yaşanıyor olsa da analistler boğa piyasasının hala bitmediğini ve takipte olduklarını sıklıkla dile getiriyor. Analistlerin ve yatırımcıların takip ettiği bir kripto para birimi de DOT. Analistlere göre DOT’ta şu anda en önemli seviye 19,40 dolar bandı. Bu seviyenin aşılmasının ardından ise ilk hedefin 24 dolar olduğu ifade ediliyor.

Ancak düşüş grafiği devam ederse ve önemli destek seviyeleri kaybedilirse de DOT’un 11 dolara doğru serbest düşüşe geçebileceği düşünülüyor.

XRP’de Rakamlar Oldukça Kritik

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyo’nun Ripple’a karşı açtığı davanın ardından XRP fiyatı yaklaşık bir aydır ciddi bir baskı altında işlem görüyor. Davanın açılmasının hemen ardından 0,17 dolara kadar gerileyen XRP, her ne kadar ortamın durulmasının ardından 0,25 doların üzerine yükselse de 0,30 dolarlık önemli seviye aşılamadı.

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü XRP fiyatı bir düşüş grafiği ile yoluna devam ediyor ve 0,25 dolarlık önemli seviyenin kaybedilmesinin 0,20 dolara doğru ciddi bir düşüş grafiği başlatacağı düşünülüyor. Bununla birlikte piyasada oluşacak bir altcoin boğasından faydalanabilirse XRP’nin 0,30 doları aşmasından sonra 0,35 dolara kadar yükselebileceği düşünülüyor.

Bitcoin Cash Fiyatı

Piyasanın emektar kripto para birimlerinden Bitcoin Cash’te de (BCH) genel piyasada oluşan kırmızı grafik ile düşüşlerin yaşandığı görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük 9. kripto para birimi son 24 saatte %5’in üzerinde değer kaybetti. Bitcoin Cash ile ilgili detaylı bilgilere “Bitcoin Cash Nedir?” adlı metnimizde ulaşabilirsiniz.

Analistler piyasada yaşanan düşüşle birlikte 400 dolarlık desteğin kaybedilmesi halinde BCH’nin serbest düşüşe geçebileceğini düşünüyor.

Facebook Comments