Sunday, April 14th, 2024

Lightning hizmet sağlayıcısı Strike, Bitcoin çekim özelliğini aktifleştirdi

Lightning Ağı ödeme platformu Strike’ın CEO’su Jack Mallers, popüler uygulamada Bitcoin çekim işlemlerini aktifleştirdiklerini duyurdu. Mallers attığı tweet’le de kripto para topluluğunun yakından bildiği bir söz olan “Sizin anahtarlarınız değilse, sizin coin’leriniz de değildir” cümlesini paylaştı.

Bitcoin işlemlerinde ve fon çekimlerindeki ücretleri neredeyse sıfıa indiren bu uygulama üzerindeki güncellemenin, Temmuz ayında başlatılan Bitcoin alım özelliğinden hemen sonra gelmesi de dikkat çekti.

Strike, Cash App’in önüne geçti

Mallers geçen yaptığı bir açıklamada da “Bugünden itibaren Strike, bu gezegen üzerinde Bitcoin alınabilecek en ucuz yer olacak” demişti. Bu eklentinin devreye girmesinden önce, Strike’ın cep telefonundan hızlı Bitcoin alma konusundaki en büyük rakibi Square şirketinin uygulaması olan Cash App’ti. Ancak Cash App üzerinden Bitcoin almak, hala belli bir miktar işlem ücreti gerektirdiği için Stike bu anlamda öne geçti denilebilir.

Tabii ki Coinbase’den Kraken’e Binance’ten Swan’a kadar birçok borsanın Bitcoin çekim işlemlerine izin verdiği biliniyor ancak bu platformların hiçbiri Strike’ta olduğu gibi ücretsiz ve çabuk çekim ile Lightning Network özelliklerine sahip değil.

Bilindiği üzere Venmo ve Robinhood gibi platformlar ise müşterilerin Bitcoin almasını sağlıyor ancak çekim işlemlerine izin vermiyor.

Bilindiği üzere Haziran ayındaki Bitcoin Konferansı’nda El Salvador’un Bitcoin’i yasal para olarak ilân edeceğini dünyaya duyuran kişi olan Mallers, Strike’ın da ülkedeki ortaklardan olmasını sağlamıştı.

The post Lightning hizmet sağlayıcısı Strike, Bitcoin çekim özelliğini aktifleştirdi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments