Monday, November 29th, 2021

LINK Coin: Chainlink Fiyatı Neden Artıyor?

Bir oracle hizmet sağlayıcısı olan Chainlink’in kendi kripto para birimi LINK bugün yeni bir rekora imza attı ve hala yükseliş hareketini sürdürüyor. Sergilediği fiyat performansı sayesinde 22,56 dolar ile bugün yeni bir rekor imza atan LINK, yazının yayına hazırlandığı sırada yüzde 2’nin üzerindeki artışı ile 22,31 dolardan işlem görüyor.

Chainlink ve Paxos Ortaklığı

Kripto para brokerage platformu ve önde gelen finansal piyasa altyapısı Paxos, 14 Ocak Perşembe günü Chainlink ile ortaklığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Paxos, varlık destekli token Paxos Standard (PAX) ve Paxos Gold’u (PAXG) merkezi olmayan finans piyasası (DeFi) genelinde kullanılabilir hale getirmek için Chainlink’in merkezi olmayan oracle ağından yararlanacak.

Paxos Strateji Başkanı Walter Hessert konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Chainlink oracle’ları, Paxos’un USD ve Altın destekli token’larının DeFi’de benimsenmesini hızlandıracak. On-chain mevcut rezerv ve fiyat kanıtıyla, düzenlenmiş varlıklarımız DeFi kullanıcıları için daha erişilebilir hale gelecektir.” ifadelerini kullandı.

LINK Fiyatı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi LINK bugün yeni bir rekora imza attı ve aslında son zamanlarda Chainlink’in oldukça iyi performans sergilediği söylenebilir. 2020 yılında yaşanan DeFi patlaması sırasında yükselişe geçen LINK coin, 2021 yılında da iyi performansını sürdürüyor.

Bunlara ek olarak son yükseliş eğiliminin Paxos ile varılan ortaklık sonrasında başlamış olması da dikkat çekiyor. Paxos ile ilgili daha detaylı bilgiye ise “PAX Coin Nasıl Alınır?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

LINK Yükselişe Devam Edecek Mi?

Analistlere göre LINK, bir süre daha artış hareketini devam ettirme potansiyeline sahip. LINK’te ilk hedefin 25 dolar seviyesi olduğu ifade ediliyor. 25 dolardan sonra ise 30 doların görülebileceği ifade ediliyor.

Ancak piyasada genel olarak yaşanabilecek bir düşüş LINK fiyatını da olumsuz etkileyebilir ve fiyat bir anda düşüşe geçebilir. Dolayısıyla LINK’in yükselişinin devam edebilmesi için kripto para piyasasında oluşan pozitif duygunun da devam etmesi gerekiyor.

Facebook Comments