Monday, April 15th, 2024

LINK Yorum: Ünlü Analist, GameStop Olayı Sonrasında LINK’in Gidişatını Yorumladı

Dogecoin (DOGE) fiyatında görülen inanılmaz yükseliş ile birlikte gözler Chainlink’e (LINK) çevrildi. Dogecoin yükselişinin LINK ile ilgili özel bir anlama sahip olmasının ise birden fazla sebebi bulunuyor.

Chainlink ve Gamestop Arasındaki Benzerlik

Bunların ilki aslında WallStreetBets kanalının amacı ve GameStop hisselerinde yükseliş yaşanmasının temel sebebi şeklinde açıklanabilir. Milyar dolarlık yatırım fonu Melvin Capital’ın yüklü bir short pozisyon açtığı GameStop, yatırım şirketini batıracak şekilde yükselişe geçti.

Reddit’in WallStreetBets kanalındaki katılımcılar söz konusu fonun pozisyonunun tersi yöne pozisyon açıp devamlı olarak GME hisse alımı yaparak serbest yatırım fonunu “terste bıraktı”. Bundan kısa süre önce ise benzer bir durum Chainlink nezdinde yaşanmıştı.

LINK Yorumları

Kripto para sektörüne yönelik işlem açan Zeus Capital, LINK fiyatının 10 dolara kadar çıkmasından sonra yüklü short pozisyon açtığını duyurdu. Zeus Capital, LINK kurucuları hakkında asılsız iddialar ortaya koyup fiyatı maniple etmeye çalışsa da yatırımcılar tam tersi yöne hareket etti. LINK yatırımcılarının bu hareketi ile beraber LINK/USD işlem çiftinin 20 dolar üzerine kadar çıkması kolaylaştı ve Zeus Capital pozisyonunu kapatmak zorunda kaldığını açıkladı.

LINK ve GME’nin yaşadıkları neredeyse aynı gibi gözüküyor ve bu sebeple analistler yakında LINK fiyatında da hareketlilik görülebileceğini düşünmekte. Eğer WallStreetBets katılımcıları bu bağlantıyı fark edip LINK alımına odaklanırsa gerçekten yeni bir rekor görülmesi muhtemel.

Ünlü analist Koroush AK de konu hakkında yaptığı açıklamada 29 Ocak tarihinde yaşananların BTC, ETH, LINK ve DeFi sektörünün geneli için oldukça olumlu olduğunu belirtti. LINK fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 22,60 dolardan işlem görüyor.

Facebook Comments