Tuesday, October 26th, 2021

Litecoin (LTC) Kurucusu Charlie Lee de Bitclout’a Geçiş Yaptı!

Bitcoin’in altınının gümüşü olarak görülen Litecoin (LTC), kripto para sektörünün en eski ve en köklü kripto para projelerinden birisi konumunda. Litecoin kurucusu Charlie Lee 2017 yılındaki boğada elindeki tüm LTC’leri satması nedeniyle eleştirilse de hala sektörün en önemli isimleri arasında yer aldığı bilinen bir gerçek.

Charlie Lee de BitClout’a Geçti

Bu da Lee’nin son dönemde herkesin konuştuğu ve tartıştığı bir kripto para projesine dahil olmasının önemini arttırmakta. Charlie Lee, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitclout hesabını oluşturduğunu vurguladı ve kendi hesabının linkini paylaştı.

Bitclout üzerindeki profil listesine bakıldığında ise Lee’nin resmen platforma giriş yaptığı görülüyor. Lee’nin Creator Coin olarak da geçen şahsi kripto parasının değeri ise bu haber ile kısa sürede inanılmaz bir yükseliş elde etti. Lee’nin kendi kripto parasının birim fiyatı 5.589 dolara kadar yükseldi ve kendisi şu an BitClout üzerinde 223 takipçiye sahip. Bunun değerinin neredeyse 1 günde %200 artmış olması aslında platformun potansiyelini gözler önüne seriyor.

BitClout Platformuna Katılan Ünlü İsimler

BitClout platformuna geçiş yapan ünlü isimler arasında Chamath Phalipitiya, Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler, Sam Bankman-Fried, WhaleSharkdotPro, WallStreetBets, Neil Strauss, Michael Arrington, Brenna Sparks ve Reddit kurucusu Alexis Ohanian yer alıyor.

BitClout, hem kendi kripto para birimi hem de profilini onaylayan her bir kişiye özel kripto para birimi oluşturması ile devrim niteliğinde bir platform olarak görülüyor. Twitter’ın “super-follow” uygulamasına benzer bir modeli Twitter’dan önce hayata geçiren ve tamamen merkezsiz olan BitClout, şu sıralar herkesin dilinde.

Coin Türk de BitClout Platformuna Katıldı

Bunun yanı sıra bizler de CoinTürk olarak Bitclout platformunda ön sıralarda yerimizi aldığımızı belirtmek isteriz. Sizleri de BitClout platformuna bekliyoruz. Platforma üye olmak isteyen kullanıcılar buradaki şifreli link üzerinden hesap açabilir ve CoinTürk’ü takip edebilir.

Facebook Comments