Monday, January 30th, 2023

Litecoin (LTC), Monero (XMR) ve Dash (DASH) Fiyat Analizi – 28 Şubat 2021

Kripto para piyasasının kan ağladığı şu günlerde kısa süre önce rekor kıran birçok altcoinin de destek seviyesinin altına kadar gerilediği görülüyor.

LTC/USD Teknik Analizi

Özellikle Litecoin, bir süredir seyrettiği paralel kanalda yaşanan kırılım ile 156 dolar desteğine kadar geriledi. Bitcoin’in düşüşü ile son 7 günde %30 gerileyen ve 156 dolar desteğine gelen LTC, daha sonra 160 dolara kadar yükselerek buradaki desteği lehine kullanabildiğini gösterdi.

LTCU SD

LTC/USD teknik analizine bakıldığında OBV indikatörünün fiyat düşerken dip yaptığı görülüyor. Buna karşın 164 dolar seviyesi kritik bir direnç olarak ön plana çıkmakta ve buranın yeniden test edilip kırılması, ilk hedefi 187 dolara kadar getirebilir.

Litecoin’in yakın zamanda düştüğü 200 dolar hattına çıkış ise Bitcoin fiyatı yeniden 50.000 dolar üzerine çıkmadıkça pek mümkün gözükmüyor.

Monero, Desteğe Çekildi

Gizlilik odaklı kripto para birimi Monero ise düşüşten kaçamayanlardan birisi konumunda. XMR fiyatı 224 dolar ile 196 dolar arasındaki dizini kıramadı. Bollinger Bantları da volatilitenin düşüş odaklı olduğunu kanıtladı ve bantlar sıkıştı. Bu durum aslında XMR’nin yakın vadede büyük hareketler gerçekleştiremeyeceğine de işaret ediyor.

XMR fiyatı için kritik direnç ise 283 dolar olarak gözüküyor. Buraya ulaşmak kısa sürse de bunun devamı uzun sürebilir.

DASH Fiyat Analizi

Geçtiğimiz haftalara damga vuran DASH, yükseliş rekorlarından sonra Bitcoin’in düşüşüne dayanamadı. DASH fiyatının aslında alçalan üçgen formasyonu içerisinde kaldığı ve fiyatın 330 dolardan beri düştüğü görülmekte.

Stotastik RSI indikatörü özellikle aşırı alım noktasından sonra tersine dönmüş durumda. BTC ve ETH fiyatlarındaki düşüş DASH’i çok kötü etkiledi ve 166 dolar ile 135 dolar seviyeleri önemli destekler olarak ön plana çıkıyor.

DASH fiyatının 135 dolar altına gerilemesi ise 2021 yılındaki rallinin tam olarak bitmesi olarak yorumlanabilir. Buna rağmen DASH fiyatının 200 dolarda tutunması yükselişe dair umut veriyor. DASH’in düşüş trendinden çıkması için ise 220 dolar seviyesini kırması gerekiyor.

Üçgenin kırılması için de DASH/USD işlem çiftinin 217 dolar üzerine çıkması ve burada günlük kapanış yapması gerekmekte. Hacmin düşmesi ise DASH yatırımcıları için oldukça kötü bir haber.

Facebook Comments