Sunday, December 3rd, 2023

Litecoin (LTC), Ontology (ONT), VeChain (VET) Teknik Analizi – 9 Mart 2021

Yükselen Bitcoin (BTC) fiyatı ile birlikte birçok altcoin fiyatında artış kaydedildi. Litecoin (LTC) 195 doları seviyesini kırdı ancak 218 dolarlık direnç seviyesini test etmeden önce bir misillemenin altından kalkması gerekebilir. Ontology (ONT) düşüş trendini stabilize etmiş gözüküyor. VeChain (VET), kırmızı sinyaller verdi ve rekor seviyelerden kısa vadeli bir geri çekilme öngördü.

Litecoin (LTC)

Litcoin (LTC, haberimizin yazıldığı sırada 195.29 dolarlık direnci kırmakla beraber sabit kanaldan kurtulmuş gözüküyor. 4 saatlik grafikte, boğaların savaşta öne çıktığını görebiliriz. 218 dolarlık dirence doğru hareket, yeni kırılan destek seviyesinin boğaların koruma kabileyetine bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Müthiş Osilatör indikatörüne göre momentum boğaların tarafında. Ayrıca Stokastik RSI’da düşüş eğilimi, satın alma tarafı için bir engel oluşturdu. Desteğin 177.7 doların altına düşmesi senaryosunda LTC’yi 155.7 dolar seviyesine hareketini görebiliriz. Haberimizin yazıldığı sırada Litecoin 197.9 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Ontology (ONT)

Ontology (ONT), son 24 saat içinde %16’ın üzerinde artış kaydetti. ONT’ta 1.23 dolarlık direncin kırılması piyasadaki ilave alımların önünü açabilir. Bununla beraber ONT 1.46 dolar yolculuğun başlayabilir. RSI yönünü aşırı alım bölgesinden çevirirken boğaların önüne bir set çekti. Ancak OBV, sağlıklı bir satın alma baskısını işaret etti. Yukarı yönlü trendi destekleyen olumlu bir grafik çizdi.

VeChain (VET)

VeChain (VET), 0.036 dolarlık destekten geri döndüğünden bu yana yükseliş trendi kanalında seyretti. Haberimizin yazıldığı sırada VET 0.065 dolarlık seviyesiyle rekor kırdı. Ancak buna rağmen yine de 1 dolar seviyeleri oldukça uzak görünüyor. RSI aşağı bölgeye yönelirken, MACD düşüş trendini göstererek kapanış yaptı. Önümüzdeki seanslarda VET’in 0.058 dolarlık desteğe doğru sağlıklı bir geri çekilme olasılığı var. Bununla beraber düşük trend çizgisinin altında bir hareket piyasada ek bir satış baskısına neden olabilir. Böyle bir hareket VET’i 0.052 ve 0.047 dolar destek seviyelerine çekebilir.

Facebook Comments