Tuesday, January 31st, 2023

Litecoin (LTC) Teknik Analizi: LTC Fiyatı İçin Kritik Seviyeler Beli mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra gözler altcoinlere çevrildi. Önde gelen altcoinlerden olan Litecoin’in son 24 saat içerisinde kayda değer bir yükseliş elde etmesi ise bunun altcoin sezonuna ilk giriş yapan kripto paralardan olabileceğini düşündürdü. Buna rağmen LTC fiyatı istenen hareketi gösteremedi ve düşüşe geçti.

Litecoin, Önemli Dirençleri Kırdı

LTC/USD işlem çifti 24 saat içerisinde %6 yükseliş elde edip 151 dolar direncinin üstüne kadar çıktı. 144 dolardan ralliye başlayan LTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 156 dolardan işlem görüyor. LTC fiyatı için oldukça kritik bir destek olan 155 doların üzerine çıkılması aynı zamanda 180 dolara giden kapıyı araladı. İlk kritik direnç olan 147 doların, devamında ise Fibonacci geri çekilme noktasına denk gelen 155 doların kırılması LTC’nin gerçekten ivme yakaladığını gösteriyor.

litecoin usd

LTC/USD Teknik Analizi

LTC fiyatının bundan sonra rallisini sürdürebilmesi için ise 161 dolar üzerinde günlük kapanış yapması gerekiyor. Bitcoin’e bağlı genel bir düşüş yaşanması durumunda ise 152 dolar ile 145 dolar seviyeleri destek olacaktır. Özellikle %23,6’lık Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 145 dolar desteğinin altına inilmesi bir anda sert bir düşüş yaşatabilir.

RSI ve MACD indikatörlerine göre hala yükseliş için şansı olduğu görünen LTC, haftalık kapanış ile yönünü belli edecektir. Litecoin’in önemli direnç seviyelerini kırması ise yükseliş ihtimalinin daha çok olduğuna işaret ediyor.

Facebook Comments