Friday, February 23rd, 2024

Litecoin (LTC) Yorumları: LTC Fiyatı İstenilen Seviyeyi Görebilecek mi?

Son 24 saat içerisinde %3 yükseliş elde eden Litecoin (LTC),  bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 144 dolardan işlem görmekte. Litecoin fiyatının şu an için altcoinlere kıyasla geride kaldığı söylenebilir. LTC fiyatını baskılayan en büyük faktör ise tahmin edilebileceği gibi lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile olan korelasyonu ve 21 günlük MA seviyesi.

LTC Fiyatı İçin Kritik Noktalar

LTC fiyatı son zamanlarda 125 dolar ile 140 dolar arasında dalgalanmakta ve RSI’nin 14 seviyesinde olması aslında yükselişin sürebileceği mesajını veriyor. LTC fiyatı RSI indikatörüne göre 50 seviyesinin çok altında olmasına rağmen yerinde saymakta ve bunun sebebi BTC’nin yaşadığı sert düşüşler.

Peki Litecoin fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Litecoin 142 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra kritik hareketli ortalamanın altına geriledi. 130 dolar desteğinin tutunması ise LTC fiyatına daha fazla güç verdi ve yükselişi destekledi. Önümüzdeki günlerde Litecoin için en kritik direnç noktasının ise 165 dolar olduğu biliniyor.

LTC Destek ve Direnç Noktaları

LTC fiyatı 165 doları kırdıktan sonra 175 doları, 185 doları ve son olarak 200 doları test edebilir. LTC fiyatının 200 dolar karşısında kırılım elde etmesi ise yeni bir altcoin rallisinin sinyali olarak görülebilir. Litecoin fiyatı trendin dönmesi durumunda ise 142 doları destek yaparak 130 dolara kadar düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

LTC için orta ve uzun vadeli trendin ise yükseliş odaklı olduğu biliniyor. LTC 165 doları, 175 doları ve 185 doları test etmeye oldukça yakın ve 200 dolar gelmeden bir çekilme görmek mümkün olmayabilir. RSI’nin 14 seviyesinde olması ise yükselişin en büyük sinyali olarak görülüyor.

Facebook Comments