Monday, January 30th, 2023

Litecoin Yorumları: Litecoin (LTC) Fiyatı, Beklenen Performansı Sergileyebilecek mi?

Bitcoin’in (BTC) bugünkü sert düşüşü ve 31.000 dolara kadar gerilemesi, önde gelen altcoinleri de benzer bir düşüşe itti. Tüm zamanların rekorunu kıran Ethereum fiyatının yaklaşık olarak %5 düşüş yaşamasından sonra Litecoin de son 24 saat içerisinde %7,8 geriledi. LTC yorumlarına bakıldığında ise bunun direkt olarak Bitcoin’e bağlı olduğu ve aralarındaki korelasyonun vurgulandığı görülüyor.

Litecoin Teknik Analizi

Litecoin fiyatı kısa süre önce 160 doların üzerine kadar çıksa da günlük kapanışta destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı. LTC fiyatının bu güçsüzlüğü ise artan satış baskısı ile bir anda 150 dolara kadar gerilenmesine yol açtı. Litecoin fiyatı 20 SMA seviyesinin yani 153 doların altına inince ise 122 dolar seviyesine kadar devam eden bir düşüş trendine girdi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 135 dolar seviyesinden işlem gören Litecoin, son 24 saat içerisinde %8,5 düşüş yaşadı. Uzmanların LTC yorumları ise fiyatın 122 dolar altına inmediği sürece korkulacak bir şey olmadığı yönünde. Ayıların baskısının devam etmesi ve satış hacminin artması, fiyatı 122 dolara kadar çekebilir. Burada yer alan 50 SMA destek seviyesi ise daha önceki düşüşlerde durumun kötüleşmesini engellemişti.

LTC Fiyatı Nereye Kadar Düşecek?

122 doların devamında ise fiyatın 100 dolar psikolojik desteğine kadar inmesi bekleniyor.

LTC fiyatının bir anda düzelen piyasa ile direnç noktalarını da test etmesi ihtimaller içerisinde yer alıyor. LTC/USD işlem çifti yukarı yönlü harekete başlarsa ilk olarak 20 SMA seviyesi, daha sonra 160 dolar direnci ve son olarak 186 dolar direnci kırılabilir.

LTC fiyatını önceki girişimlerinde 186 dolar seviyesini kıramasa da uzmanlar hala buranın test edilme ihtimali olduğunu düşünmekte. Tabii ki bunun için Bitcoin fiyatının gidişatı da büyük önem arz ediyor.

Facebook Comments