Monday, January 30th, 2023

Londra Merkezli Şirket Firmaların Bitcoin Yatırımı Yapmasını Hızlandırıyor, Bu Yeni Bir Dönem Başlatabilir!

Birleşik Krallık merkezli finans şirketi BCB Grup, şirketlere özel Bitcoin hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Uluslararası hizmet sağlayan dijital finans firması BCB Grup, firmalara Bitcoin (BTC) hizmeti içeren yeni çalışmalarını duyurdu. 19 Şubat tarihli açıklamaya göre şirket, BTC hizmetinden yararlanmak isteyen firmalar için tasarlanmış BCB Treasury hizmetini başlattı.

Yeni hizmetle birlikte, Bitcoin veya diğer dijital varlıklara yatırım yapmayı talep eden şirketler için hazine yönetimine erişim sağlayan özel bir çözüm sunulacak.

BCB Grup CEO’sundan Açıklamalar

BCB Grup kurucusu ve CEO’su Oliver Von Landsberg-Sadie, BCB Treasury hizmetinin Tesla ve MicroStrategy gibi büyük firmaların BTC yatırımlarının akabinde sunulduğunu aktardı. Landsberg-Sadie’ye göre, birçok şirket fiat para birimlerini zayıf ve yetersiz olarak görüyor. Bu nedenle şirketler kripto para sektörüne girişi hedefliyor.

BCB Grup Yöneticisi Firmalar Hakkında Bilgi Verdi

Ayrıca BCB Grup Yöneticisi Ben Sebley de açıklamalarda bulundu. Sebley, Londra hisse senedi endeksine atıfta bulunarak şunları aktardı: ” MicroStrategy’den sonra kripto para sektörüyle ilgilenmeyen, hatta ticaret bile yapmayan ortalama FTSE tipi firmalar dahi Bitcoin gemisine binmek için sıraya giriyor. Tesla’nın Bitcoin yatırımından bu yana sektör çıldırdı. ” Sabley isim vermekten kaçınarak, BCB Grup’un bu hizmeti sağlamak için bazı ABD fintech firmalarıyla dirsek temasında olduğunu belirtti.

Merkezi Londra’da bulunan BCB Grup, Coinbase, Gemini, Galaxy Digital, Bitstamp ve Kraken gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarına hizmet veren uluslararası bir firmadır. Şirket şubat ayının başlarında, Coinbase İngiltere eski CEO’su Zeeshan Feros’u danışman olarak atadı.

Ek olarak, Bitcoin rekora doymuyor. Kripto para sektörünün amiral gemisi Bitcoin 53,000 dolar barajını geçti. Sektörün en büyük ikinci parası Ethereum ise 1920 dolar seviyelerinde kaldı.

Facebook Comments