Monday, February 26th, 2024

Londra merkezli şirketten tam 1 milyar dolarlık kripto para fonu

İngiltere merkezli girişim sermayesi şirketi Northzone kripto para ve fintech alanında hizmet veren startup’lar için 1 milyar dolarlık fon açıkladı. 1996 yılında kurulan ve o dönemden bu yana fintech firmalarından bankacılık şirketlerine, bugünlerde web3 konusunda araştırmalar yaptığını belirten Spotify’dan Klarna’ya kadar önemli birçok büyük isme destek olan Northzone, web3 ve kripto sektörüne de son zamanlarda göz kırpmaya başlamıştı.

“DAO’lara da yatırım yapmaya başlayabiliriz”

Northzone ortaklarından olan Wendy Xiao Schadeck, web3 alanını şirketin merkezine koyduklarını belirtirken, gerekli şartların sağlanması durumunda DAO’lara da yatırım yapmaya başlayabileceklerini belirtti:

“Şirketimizin yaşam döngüsü içinde muhtemelen web2 ve web3 birleşmiş olacak. Yatırım yaptığımız bazı web2 firmaları token çıkardılar bile… Bazı oyun şirketlerimiz, sonraki yatırım turlarını web3 girişim şirketleriyle yapmaya karar verdiler. Bu yüzden şu anda web3 ile web2 tanımı yapmak da kolay değil. Startup’lara hem hisse seendi hem de token satışları vasıtasıyla yatırım yapma konusunda tecrübemiz ve altyapımız var. Doğru şartların sağlanması durumunda da DAO’lara da yatırım yapabiliriz”

“NFT’lerle yatırım modelini de kontrol ediyoruz”

NFT alımlarıyla yatırım yapmayı düşünüp düşünmedikleri de sorulan Schadeck “Yaptığımız iş modeliyle uyumlu olan yatırım tarzlarını da kontrol ediyoruz. Şu anda bir şirkete NFT alarak yatırım yapma modeli noktasında değiliz. Ancak tek başına NFT alımlarını da yatırım kriterlerimize uyan bir tarz olarak görüyoruz” dedi.

Yatırım yaptıkları DeFi şirketi Terra’dan zarar görmüştü

Northzone’un yatırım yaptığı şirketlerden biri de, Mayıs ayında Terra çöküşünden olumsuz etkilenen portföy şirketi Gro’ydu. Schadeck, getiri sistemini bu yüzden yeniden ayarlamak zorunda kalan Gro’nun bu durumundan kendilerinin ise etkilenmedklerini belirtti. Şirket ortağı aynı zamanda Gro gibi şirketlere yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

The post Londra merkezli şirketten tam 1 milyar dolarlık kripto para fonu appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments