Saturday, January 28th, 2023

Luna Classic Sıçradı! Kritik Seviyeden Geri Dönecek Mi?

Geçtiğimiz ilkbaharda tüm kripto dünyasını önlenemez bir düşüşe sürükleyen olayların fitilini ateşleyen Luna tarafında bir çok gelişme yaşanıyor. Luna Classic (LUNC) son iki hafta içinde yaklaşık beş kat arttı ancak kısa vadeli bir düşüş için tetikleyici olabilecek Fib direnç seviyesine ulaştı.

Binance Büyük Adım

Cuma günü, Binance, 25x’e kadar kaldıraçla LUNC vadeli işlemlerini başlatacağını duyurdu. Vadeli işlemler USDT cinsinden yapılacak. Bu duyuru, son iki hafta içinde LUNC’de yaşana yaklaşık %500’lük büyük bir fiyat artışının hemen ardından geldi.

Ayrıca Binance, LUNC ve USTC işlemleri için işlem başına %1,2 şeklinde uygulanacak olan yakıma destek verdiğini açıkladı. Coin yakımının 20 Eylül’de 9.475.000 Terra Classic blok yüksekliğinde hayata geçmesi bekleniyor. Bununla birlikte, spot ve marjin alım satımının bu yakma uygulamasından etkilenmeyeceğini belirtmek gerekir. Aksine, bu yakım yalnızca para yatırma ve çekme işlemleri için geçerli olacak.

Piyasayı da kendisiyle birlikte kara bir deliğe sürükleyişinden bu yana arzın 6,2 trilyona yükselmiş olması da başka bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla, 0,00045 dolarlık artan değerine rağmen, kripto para piyasa değerine göre 27. sırada yer almakta.

Potansiyel LUNC Zirvesi

LUNC 25 Ağustos’tan bu yana artış gösteriyor. Şimdiye kadar yukarı yönlü hareket 8 Eylül’de 0,00059 dolara ulaştı. Büyük artışa rağmen, LUNC iki önemli Fib direnç seviyesine ulaştı. İlk yukarı yönlü hareketin 4,2-4,61 uzantısı olan noktalara olması beklenilebilir. Bu nedenle, LUNC’un yakında bir zirveye ulaşması veya zaten ulaşmış olması mümkün.

Bu olasılık, RSI’ın düşüş eğilimi göstermesiyle desteklenmekte ve bu da yakında aşağı yönlü bir hareketin başlayabileceğini konusunda bilgi veriyor olabilir. LUNC Cuma gününün ilerleyen saatlerinde düşmeye başladı ve 0,00036 dolara kadar geriledi, bu da tepeden ölçüldüğünde yaklaşık %40’lık bir düşüş anlamına geliyor. Fiyat daha sonra sıçrama yaptı ve uzun bir alt fitil oluşturdu.

Bununla birlikte, fiyatın 0,00028 ila 0,00034 dolar bölgesindeki 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek seviyeleri arasında sona erebilecek bir A-B-C düzeltici yapısına saplandığı görülüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Facebook Comments