Monday, January 30th, 2023

LUNA kurucusu Do Kwon için tutuklama kararı

Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon hakkında tutuklama kararı çıktı.

Bloomberg’ün haberine göre, Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir mahkeme, söz konusu kararı, Do Kwon ile birlikte altı kişi için tutuklama verdi. Yerel basında, tutuklama kararının sermaye piyasası yasasının ihlaliyle ilgili olduğu bildirildi.

Verilen tutuklama kararının ardından LUNA’nın fiyatı da büyük düşüş yaşadı. 4.41 dolardan işlem gören kripto para, 3.30 dolara kadar yüzde 23 oranında geriledi. LUNC de aynı dakikalarda yüzde 12 oranında değer kaybetti.

Mayıs ayında, Terra’nın sabit coin’i UST’nin çöküşü, kripto para piyasasında da büyük yıkım yarattı. UST’nin 1 doların altına düşmesi ve yeniden olması gereken 1 dolar seviyesini yakalayamamasıyla LUNA’nın fiyatı da sıfırlandı. Sonucunda 40 milyar dolar değerindeki LUNA, piyasadan silindi. Dünyanın dört bir yanında on binlerce yatırımcı zarara uğradı. Yaşanan çöküş, birkaç önemli kripto para şirketinin de iflasına yol açtı.

The post LUNA kurucusu Do Kwon için tutuklama kararı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments