Saturday, February 24th, 2024

Marvel filmlerinin yeni yayın takvimi açıklandı!

Süper-Kahraman filmlerinin son yıllarda en çok izlenen film türü olduğunu söyleyebiliriz. Zira en çok hasılat elde eden filmlerin başında genelde bu tür filmleri görüyoruz. DC ile bir rekabet içerisinde olsa da süper kahraman filmleri denince akla ilk olarak Marvel’ın geldiğini söylemek yanlış olmaz. Dördüncü faz filmleri merakla beklenirken araya giren pandemi döneminin ardından Marvel filmlerinin güncel çıkış tarihleri açıklandı.

Netflix’ten 2021’de dev anime atağı geliyor

Yeni Marvel filmlerinin çıkış tarihleri 

Disney tarafından yapılan duyuru ile 2021, 2022 ve 2023 yılları için planlanan filmler önümüze serildi. Pandemi döneminde bazı stüdyolar filmlerini sinema yerine dijital platformlarda gösterme yoluna gitmiş olsa da Marvel bu konuda geri adım atmadı. 2020 yılı içinde hiçbir Marvel filmi yayınlanmadı. Bundan sonra da filmlerin dijital platformlarda çıkmasına ihtimal vermiyoruz.

Zira dijital platformlarda bir film yayımlandığı zaman anında korsana düşebiliyor. Korsana düşmese bile izleyiciye tam bir deneyim yaşatamayabiliyor. Bu yüzden bu kadar yoğun görsel efekt ve ses efektlerine sahip filmlerin sinemalarda izlenmesi daha iyi bir deneyim sağlıyor.

marvel filmlerinin çıkış tarihleri
Planlanan ilk çıkış tarihleri

 

Açıklanan güncel çıkış tarihleri şu şekilde:

2021 yılı filmleri:
9 Temmuz: Black Widow
3 Eylül: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
5 Kasım: Eternals
17 Aralık: Spider-Man: No Way Home

2022 yılı filmleri:
25 Mart: Doctor Strange in the Multiverse of Madness
6 Mayıs: Thor: Love and Thunder
8 Temmuz: Black Panther 2
7 Ekim: Henüz belli olmayan Marvel filmi
11 Kasım: Captain Marvel 2

2023 yılı filmleri:
17 Şubat: Henüz belli olmayan Marvel filmi
5 Mayıs: Henüz belli olmayan Marvel filmi
8 Temmuz: Henüz belli olmayan Marvel filmi
3 Kasım: Henüz belli olmayan Marvel filmi

2020’nin başlarında Deadpool’un Marvel Sinematik Evreni’ne katılacağı açıklanmıştı. Üçüncü Deadpool filmi için çalışmaların başladığı bilgisi de verilmişti. Henüz ismi belli olmayan birçok film var, dolayısıyla bunlardan birinin kesinlikle Deadpool 3 olacağını söyleyebiliriz.

Eğer pandemi döneminde filmler ertelenmemiş olsaydı 2020 yılının Mayıs ayında Black Widow filmini izlemiş olacaktık. Belki de olaya olumlu bakmalı, bu yıl bir aksilik olmazsa dört filmi izleyeceğimiz için sevinmeliyiz.

Sizler yeni filmler için heyecanlı mısınız?

The post Marvel filmlerinin yeni yayın takvimi açıklandı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments