Tuesday, November 28th, 2023

MASAK’tan Thodex için ilk adım

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) kripto para şirketi Thodex’in hesaplarına bloke koydu. MASAK, Thodex ve şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer hakkında inceleme başlattığını bildirdi.

20 Nisan Salı günü saat 19:50’de İstanbul’dan yola çıkıp uçakla Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gittiği tespit edilen Faruk Fatih Özer hakkında peş peşe suç duyuruları gelmeye başladı.

Thodex’ten açıklama geldi: “Ödemeleri yapacağız”

MASAK Thodex hesaplarına el koydu

Sosyal medyadan gelen iddialar Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer‘in 2 milyar dolar vurgun yaptığını ileri sürdü. Henüz durumun akıbeti tam olarak belli değilken; MASAK devreye girdi. Konuyu aydınlığa kavuşturmak için şirket ve yöneticisi hakkında incelemeye başladı. Şirketin tüm finansal kuruluşlarda bulunan hesaplarına el koydu.

faruk fatih özer kimdir

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak” suçundan re’sen soruşturma başlattı.

Avukattan çarpıcı iddia: Thodex CEO’su yurt dışına çıktı

Thodex olayı nasıl başladı?

Her şey Thodex‘in 17 Nisan’da kripto para birimi Dogecoin alım satımlarında sıkıntı yaşaması ile başladı. Thodex, daha sonra şoke eden bir açıklama paylaştı. Şirkete yapılacak yeni bir yatırım nedeniyle bünyesindeki tüm alım satım işlemlerini 4-5 iş günü boyunca durdurduğunu açıklayan Thodex, şüpheleri üzerine çekmeye başladı.

Faruk Fatih Özer

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer iddiaları yalanladı

Faruk Fatih Özer bugün kişisel Instagram hesabı ve Thodex’in sosyal medya hesapları üzerinden bir duyuru metni yayınladı. İnternette hakkında çıkan iddiaların tümüyle asılsız olduğunu söyleyen Özer, bir iş görüşmesi için yurt dışında olduğunu ve önümüzdeki günlerde Türkiye’ye döneceğini söyledi.

Thodex’ten açıklama geldi: “Ödemeleri yapacağız”

2 milyar dolarlık vurgun yaptığı iddialarına cevap veren Faruk Fatih Özer, “Bırakınız Thodex’in işlem hacmini, tüm Türkiye’deki kripto para platformlarının işlem hacmi bu kadar değil” açıklamasında bulundu.

The post MASAK’tan Thodex için ilk adım appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments