Saturday, February 24th, 2024

Measurable Data Token Nasıl Alınır?

Measurable Data Token (MDT), blockchain tabanlı veri ekonomisi sağlamayı hedefleyen bir kripto para projesidir. Söz konusu kripto para projesinde veri sağlayıcıları ve veri alıcıları anonim bir şekilde veri alışverişi yapabilir. Son yıllarda bütün dünyanın dijitalleşmesi, verilerin önemini inanılmaz şekilde arttırdı. Tabii ki kullanıcıların verilerinin izinsiz alınması ve satılması da en az bunun kadar önemli. MDT Coin projesi de tam olarak buna yönelik bir çözüm sunarak iki farklı kullanım alanı ortaya koymakta.

MyMDT Data Wallet isimli veri cüzdanı, Ethereum ağı tabanlı merkezsiz bir uygulama olarak biliniyor. Kullanıcılar, anonim veri puanlarını paylaşarak ödüller kazanıyor ve bunlar söz konusu cüzdana aktarılıyor. Uygulamanın MailTime, Magic Crystal ve Email Messenger uygulamaları ile entegrasyon sağladığı ve veri aktarımının anonim şekilde bunlardan yapıldığı biliniyor.

Measurable Data Token projesinin ikinci ayağı ise Measurable AI isimli veri analiz birimi olarak görülüyor. Söz konusu veri sağlayıcısı, anonim işlem verilerini tüketicilere uygun verilere dönüştürüyor. Bu durumda da kullanıcının verisi anonim olsa da bunun büyük kurumlar tarafından kullanılabilecek seviyeye getirilmesi sağlanıyor. MDT ekibi Hong Kong merkezli olup 10 yıldır bu sektörde yer alıyor. MDT ekibinin ilk projesi olan 2010 yılında piyasaya sürülen Talkbox, daha sonra bir televizyon programı tarafından bile kullanıldı.

Measurable Data Token (MDT) Nedir?

Measurable Data Token, bu ağın kendi kripto para birimidir. MDT Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,079 dolarlık birim fiyata sahip. MDT Coin’in toplam arzı 1 milyar olarak belirlense de dolaşımda şu an için 662 milyon MDT bulunuyor. MDT’nin toplam piyasa değerinin 52 milyon dolar olması da bunun 481. sırada bulunmasını sağlamakta. Bu ekosistem ise devamlı olarak MDT’ye olan talebi arttırabilir.

MDT Coin Nereden Alınır?

MDT Coin satın almak için ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanılabilir. Binance üzerinden en çok ticari hacme sahip olan MDT işlem çiftinin MDT/USDT olduğu görülüyor. Binance üzerinden MDT almak için ise borsaya USDT gönderebilir veya TRY gönderdikten sonra önce USDT, daha sonra MDT Token alabilirsiniz.

Facebook Comments