Monday, January 30th, 2023

Merge endişeleri Ethereum fonlarında çıkışları tetikledi

Kripto para varlık yönetimi şirketi CoinShares’in bu haftaki raporuna göre, fonlarda geçen hafta 63 milyon dolar tutarında çıkış yaşandı. Raporda Merge güncellemesinin Ethereum fonları üzerinde riskten kaçış durumu yarattığı da vurgulandı.

CoinShares raporuna göre çıkışlar, son 5 haftada toplam 99 milyon dolar ile nispeten az kalırken, piyasadaki işlem hacmi bu yılki ortalamanın yalnızca yüzde 46’sını kapsayarak 1 milyar dolar seviyesinde kaldı. Cuma günü, fiyatlardaki artışa rağmen çıkışların yaşandığı en büyük gün oldu.

Kripto para yatırım ürünlerinde haftalık fon akışları, CoinShares

Merge etkisi kendini gösterdi

Ethereum fonları, geçen hafta toplam 62 milyon dolar ile çıkışların ana kaynağı oldu. “Bu durum, yatırımcıların olayın planlandığı gibi gitmeyeceği yönündeki endişelerini yansıtıyor olabilir.” denen raporda ayrıca “Herhangi bir sorun yaşanmasını beklemiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Rapora göre, bölgesel olarak çıkışlar sırasıyla 60 milyon dolar ve 10 milyon dolar ile Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yoğunlaştı. Öte yandan Avrupa, toplam 7 milyon dolarlık girişle tam tersi bir tablo çizdi.

Bitcoin’de üst üste 5. haftada toplam 13 milyon dolar tutarında çıkış yaşanırken short Bitcoin fonlarına toplam 11 milyon dolar tutarında giriş gerçekleşmesi, olumsuz havanın devam ettiği olarak yorumlandı.

Altcoin’ler, özellikle Polygon ve Cardano’dan her biri 400 bin dolar olmak üzere toplam 1 milyon dolar tutarında giriş gördü.

The post Merge endişeleri Ethereum fonlarında çıkışları tetikledi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments