Thursday, April 18th, 2024

Messi’ye Kripto Para Sürprizi!

Eylül 2018’de PSG, blok zinciri şirketi socios.com ile yenilikçi bir ortaklık duyurdu ve kulübün taraftarlarının $Chiliz kripto para birimi tarafından desteklenen $PSG taraftar tokenlerini satın almaya başlayabilecekleri bir süreci başlattı.

Messi’ye PSG Token Sürprizi

Socios, PSG’nin “resmi kripto para birimi ortağı” oldu ve şimdi, yüzyılın futbol anlaşmasında tartışmasız olarak belirleyici bir rol oynayan PSG token ile ödeme yapma zamanı geldi.

Perşembe sabahı Paris kulübü, ‘Leo Messi’nin sözleşmesinin tamamlanması sırasında maaşının bir kısmını $PSG Taraftar Tokenı olarak almayı kabul ettiğini ve Ligue 1 devleriyle yaptığı ödeme paketine büyük bir değer kattığını doğruladı.

Tokenler, kripto para birimi olarak işlev görür ve taraftarların, kulüp konusunda bazı kararlar verebilmeleri için söz hakkına sahip olmalarını sağlar

Daha önce, PSG taraftar token sahipleri, oyuncuların soyunma odasında fiziksel değişiklikler yapma yetkisine sahip olmanın yanı sıra kulüp için sezon sonu ödüllerini belirleyebiliyordu.

Paketin toplam değeri bilinmemekle birlikte, PSG başkanı Nasser Al-Khelaifi bu hafta kulübün finansal fair play kurallarını ihlal etmediğinde ısrar ederek imkanlar dahilinde hareket edildiğini savundu.

Finansal Fair Play Kurallarına Dikkat Ediyoruz

Messi’nin çarşamba günü Fransa’nın başkentinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Al-Khelaifi,

Finansal açıdan transferin tüm detaylarını açıklayacağım FFP kurallarını biliyoruz ve her zaman bu kurallara uymaya dikkat edeceğiz. Bir şey yapmadan önce ticari, finansal ve yasal kişilerle görüşüp bir değerlendirme yapıyoruz. Leo’nun kulübe katabileceği çok büyük şeyler var, hemen dışarıda görebiliyorsunuz (binlerce taraftarın toplandığı stadyum). O çok büyük bir futbolcu.

İtalyan devi Juventus, daha önce Messi’nin en büyük rakibi olan Cristiano Ronaldo’yu gol rekorunu kırdığı için Juventus tokenleri ile ödüllendirmişti.

Facebook Comments