Friday, April 19th, 2024

Michael Saylor’dan Bitcoin Yatırımcılarına Destek!

Microstrategy CEO’su Michael Saylor‘a göre kimsenin Bitcoin konusunda acelesi yok: “Bitcoin’in emlak piyasasının geleceği olduğunu düşünüyoruz.”Dedi.

Bitcoin Uzun Zamanlı Bir Yatırım

Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketin “Emlak piyasasının geleceğine” dönüşme konusundaki benzersiz potansiyeline dayanarak uzun vadeli Bitcoin (BTC) pozisyonunu kararlı bir şekilde savundu.

Twitter ve Facebook gibi büyük, merkezi devlerin çıkarlarının merkezi olmayan bir ağla nasıl uzlaştırılabileceğine ilişkin araştırmasına yanıt olarak Saylor, Bitcoin’in siber güvenlik ve spam ile ilgili endemik sorunlarını çözmenin anahtarı olduğunu öne sürdü. Bitcoin ve özellikle mikro ödemeyi destekleyen Lightning Network ile entegrasyon, kredibilite ve güven için kefil olabilecek bir ekosistemi dahil ederek bunların üstesinden gelebilir.

Saylor’un Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline ilişkin görüşü, web’deki yeni işlevleri destekleme ve emlak sisteminin geleceğine dönüşme kapasitesi arasında bir denge kurmuş gibi görünüyor.

Geleceğin Teknolojisi Olacak

Microstrategy’nin tartışmalı bir şekilde yaklaşık %1.5’lik bir karma faiz oranıyla 2,2 milyar dolarlık borç ile aldığı Bitcoin’lerden uzun süre yararlanmak istemesinin nedeni, firmanın açık bir mülk ağı olarak Bitcoin’in “milyarlarca kullanıcı” tarafından kullanılacağını tahmin etmesidir. Firma şu anda on yıllık bir görüşe sahip olsa da, Saylor’un yorumları, bakış açısının gerçekten maksimalist anlamda uzun vadeli olduğunu gösterdi.

İnsanlar Bitcoin’in gerçekten bir ticaret stratejisi olmadığı, bunun bir çıkış stratejisi olduğu konusunda şaka yapıyor. Elimizde tutmak istediğimiz şey, sonsuza kadar egemen olmayacak bir yatırım aracıdır. Katıldığım bir ankette: Ortalama bir Twitter kullanıcısı Bitcoin’in 3500 yıl süreceğini düşünmekte. Kimsenin Bitcoin ile acelesi yok. Bitcoin’in bir yatırım aracı olarak geleceğin teknolojisi olduğunu düşünüyoruz.

Saylor, kripto para birimlerinin genel olarak Robinhood gibi uygulama kullanıcılarına yılda 365 gün 7/24 benzersiz ticaret imkânı sunduğunu belirterek, bu arada, kripto paraların bireysel yatırımcıların ihtiyaçlarını da karşıladığını gözlemledi. Ona göre, Robinhood’un yeni varlık sınıfına desteğini artırması “tamamen mantıklı”.

Crypto.com tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, dünya çapındaki kripto kullanıcılarının sayısı bu Ocak ayında 100 milyon seviyelerinde gezerken artan fiyatlar ve piyasanın hareketlenmesi sonucu iki katına çıkarak Haziran ayında 221 milyon seviyelerine ulaştı.

Facebook Comments